Situace absolventů na trhu práce se zlepšuje na úkor padesátníků, říká zakladatelka sdružení Plus 50

„Sice nám klesá celková nezaměstnanost, to je skvělý fakt, ale musíme se zabývat těmi skupinami na trhu práce, které jsou neustále ohroženy. A ty 50 plus jsou opravdu jednou z nejzávažněji ohrožených skupin,“ říká Monika Červíčková - Foto: Jana Přinosilová

„Sice nám klesá celková nezaměstnanost, to je skvělý fakt, ale musíme se zabývat těmi skupinami na trhu práce, které jsou neustále ohroženy. A ty 50 plus jsou opravdu jednou z nejzávažněji ohrožených skupin,“ říká Monika ČervíčkováFoto: Jana Přinosilová

Míra nezaměstnanosti v České republice je nejnižší ze všech zemí Evropské unie, podniky volají po náboru zaměstnanců v zahraničí. Na první pohled je situace v Česku z pohledu žadatelů o práci vynikající, podrobnější pohled ale ukazuje, že navzdory touze firem nabírat nové lidi zůstávají celé skupiny potenciálních zaměstnanců na okraji pracovního trhu. „Situace absolventů se začala zlepšovat na úkor těch starších,” říká Monika Červíčková, zakladatelka sdružení Plus 50, které pomáhá lidem nad 50 let získat práci.

Plus 50 zveřejnilo v uplynulých dnech informaci, že podíl lidí nad 50 let věku mezi nezaměsntanými roste. V roce 2012 dosahoval průměrný věk nezaměstnaných 38,7 roku, loni to bylo 42,1. Sdružení to považuje za významný nárůst.  

„Sice nám klesá celková nezaměstnanost, to je skvělý fakt, ale musíme se zabývat těmi skupinami na trhu práce, které jsou neustále ohroženy. A ty 50 plus jsou opravdu jednou z nejzávažněji ohrožených skupin. V roce 2012 byl jejich podíl 26,4 procent, na konci loňského roku to bylo 33 procent. Kdybychom to chtěli porovnat s rokem 2000, tak to číslo je úplně neuvěřitelné, protože to bylo pouze 16 procent. Když se na ten vývoj podíváme, tak je to opravdu poměrně alarmující situace,” říká Červíčková. 

Mladí na úkor starších 

„Nechci být arogantní vůči ostatním problematickým skupinám na trhu práce, naopak, kéž by se všem dařilo zhruba stejně, ale měli bychom najít nějaká strategická opatření pro tu nejrizikovější skupinu.“
Monika Červíčková

Podle zakladatelky nejde o výkyv, ale o trend. „Máme k dispozici oficiální statistiky ministerstva práce a sociálních věcí. Kdokoliv se jimi začne zabývat, tak zjistí, že je naprosto jasný trend zvyšujícího se podílu nezaměstnaných ve věku od padesáti let, to je neoddiskutovatelné,” myslí si. 

V Evropské unii je průměrná míra nezaměstnanosti 9,6 procenta, v České republice to není ani 3,5 procenta. Nejhorší situace je pak v Řecku a ve Španělsku, tam je nejvíce nezaměstnaných mezi mladými lidmi do 25 let. V celé Evropské unii je v této kategorii skoro 18 procent nezaměstnaných. Jak je tedy možné, že v České republice je opačný problém? 

„Pravdou je, že zhruba před sedmi lety se začal velmi výrazně zvyšovat podíl absolventů na trhu práce, měli problém s uplatněním. Jejich situace se začala zlepšovat, ale zjevně na úkor padesátníků, protože jejich situace se zhoršuje. Nechci být arogantní vůči ostatním problematickým skupinám na trhu práce, naopak, kéž by se všem dařilo zhruba stejně, ale měli bychom najít nějaká strategická opatření pro tu nejrizikovější skupinu,” odpovídá Červíčková. 

Zedník se uživí 

„Zedník, elektrikář a podobné profese jsou schopny se uživit,” říká Červíčková - Foto: Fotobanka Pixabay

„Zedník, elektrikář a podobné profese jsou schopny se uživit,” říká ČervíčkováFoto: Fotobanka Pixabay

Nejčastějším klientem sdružení Plus 50 je žena se středoškolským vzděláním, ale bylo by omylem se domnívat, že vysokoškoláků se to netýká. „Máme mezi klienty poměrně velké množství vysokoškolský vzdělaných mužů, kteří zastávali i velmi vysoká postavení, jsou z toho takzvaného top managementu. Najednou přijdou o zaměstnání a mají velký problém. Hodně často slyší, že jsou překvalifikovaní. Pro tuto skupinu je opravdu velký problém se vrátit na trh práce na stejnou pozici za zhruba stejných finančních podmínek,” vyjmenovavá zakladatelka sdružení. 

Nejméně častým klientem jsou řemeslníci. „Pro ně je poměrně snadné přejít ze zaměstnaneckého poměru na samostatné podnikání. Zedník, elektrikář a podobné profese jsou schopny se uživit,” říká Červíčková. 

Dostat se k pohovoru 

„V momentě, kdy se padesátník k pohovoru dostane, dost často odpadnou předsudky o tom, jak by jejich kategorie mohla negativně působit v jejich kolektivu.“
Monika Červíčková

Co mohou dělat lidé, kteří mají deset let do důchodu a nemohou najít práci? „Naše organizace provádí poradenskou činnost, radíme online, klientelu máme z celé republiky. Rada musí vycházet z individuálního příběhu, ne pro všechny platí stejná. Ta, která je ale opravdu univerzální, je, aby ve svých životopisech neuváděli datum narození a uváděli v něm pouze ta relevantní pracovní místa, která mají vliv na pracovní místo, o které se ucházejí.” 

Největší problém pro lidi starší padesáti let je totiž dostat se k prvnímu pohovoru. „V momentě, kdy se k pohovoru dostane, dost často odpadnou předsudky o tom, jak by ta kategorie padesátníků mohla negativně působit v jejich kolektivu. Najednou je vidět, že to je schopný a aktivní člověk a že neplatí ta známá klišé o tom, že jsou to vyhořelí lidé, kteří nezvládají nové technologie,” vysvětluje Červíčková. 

Autor:  Jan Bumba, Vítek Svoboda
Pořad: Interview Plus  |  Stanice: ČRo Plus
Čas vysílání: pondělí-pátek 11:34, repríza 16:34  |  Délka pořadu: 25 minut  
 

Nové články v rubrice

Sledujte nás

Radiofórum

Twitter

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace