Ekonomika roste díky zvyšování mezd, tvrdí šéf odborů Středula

„Růst mezd a minimální mzdy pomáhá ekonomice. Spotřeba obyvatel roste tak dynamicky, že tvoří polovinu celkového ekonomického vývoje,“ říká Josef Středula - Foto: Fotobanka Pixabay

„Růst mezd a minimální mzdy pomáhá ekonomice. Spotřeba obyvatel roste tak dynamicky, že tvoří polovinu celkového ekonomického vývoje,“ říká Josef StředulaFoto: Fotobanka Pixabay

Programové prohlášení vlády má podle premiéra Andreje Babiše z hnutí ANO většinovou podporu tripartity. Babiš dodal, že připomínky se do textu zapracovávají. Odbory a podnikatelé podporu vládnímu dokumentu přímo nevyjádřili. Chválí řadu bodů, předložili ale i své výhrady.

„Je to interpretace pana premiéra, takto jsme to neformulovali. S jednáním jsme ale spokojeni, vláda si uvědomuje význam dialogu se sociálními partnery. Zvlášť když je menšinová,“ říká předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula. 

Zároveň si ale uvědomuje, že podle signálů od ostatních politických stran to vypadá, že vláda důvěru nedostane. „I tak je ale dobrý základ pro jakékoli jiné programové prohlášení. Ideologické body v něm v podstatě nejsou, je to věcné od bezpečnostní po hospodářskou politiku,“ přibližuje. Podívejte se na celý rozhovor na videu: 

Autor:  Jana Přinosilová

Nové články v rubrice

Sledujte nás

Radiofórum

Twitter

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace