Prezident se pohybuje za hranou ústavy, říká předseda Senátu Štěch

Milan Štěch byl hostem Interview Plus - Foto: Jana Trpišovská

Milan Štěch byl hostem Interview PlusFoto: Jana Trpišovská

Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek před odletem do Číny oznámil, že podá podnět k Ústavnímu soudu. Chce požádat o výklad, zda je prezident za všech okolností povinen odvolat ministra, pokud o to požádá premiér. Prodlužuje tím prezident celou vládní krizi?

„Určitě ano. S podmínkami, které si prezident klade, ústava vůbec nepočítá a on se tak pohybuje za její hranou. Je otázkou, zda jde o hrubé porušení ústavy. K němu by podle mého názoru došlo, pokud to bude trvat další dny,“ říká předseda Senátu Milan Štěch z ČSSD. Prezident podle něho měl ministra odvolat bez zbytečného odkladu. Přimět by ho k tomu měla senátní ústavní žaloba. Podívejte se na videozáznam celého rozhovoru: 

Autor:  Jana Trpišovská

Nové články v rubrice

 • 23. května  2017     Video  rubrika: Krátce z Plus

  Jiří Ovčáček: Ústavní politika není rychlovlak

  Mluvčí prezidenta republiky v rozhovoru pro Český rozhlas Plus komentuje vývoj vládní krize, mluví o návštěvě Číny a slibovaných investicích, podpisu milosti pro Jiřího Kajínka i o svém vyjadřování na Twitteru. Moderuje...

   
 • 22. května  2017       rubrika: Krátce z Plus

  Virtuální prohlídka nových studií Plusu

  Český rozhlas Plus začal vysílat z modernizovaných studií, a to přesně v den 94. výročí zahájení rozhlasového vysílání u nás. Posluchači mohou nově sledovat vybrané pořady i jako videa ve full HD rozlišení.

   
 • 19. května  2017     Video  rubrika: Krátce z Plus

  René Zavoral: Nikdy nesmíme rezignovat na kvalitní obsah

  Jak obstát v době, kdy důvěra v klasická média klesá? „Zní to možná jako klišé, ale myslím si, že poctivá novinářská práce, poctivý přístup ke zdrojování a ověřování informací je způsob, jak posluchače přesvědčit, že...

   

Sledujte nás

Radiofórum

Twitter

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace