Současné sankce jsou pro Putina dar, tvrdí bankéř

Pavel Drahotský byl jedním z hostů pořadu Pro a proti - Foto: Jana Přinosilová

Pavel Drahotský byl jedním z hostů pořadu Pro a protiFoto: Jana Přinosilová

Obě komory amerického Kongresu odhlasovaly rozšíření ruských sankcí a následně Moskva oznámila, že vyhostí ze země více než 750 pracovníků amerického velvyslanectví a několika generálních konzulátů. Nesouhlas vyjádřili také někteří evropští politici, podle kterých by restrikce mohly dopadnout i na firmy z Evropské unie. „Sankce by měly být na politické a diplomatické úrovni, ale rozhodně ne ekonomického rázu. Trestejte politiky, netrestejte byznys,“ uvedl v pořadu Pro a proti ředitel SaxoBank pro střední a východní Evropu Pavel Drahotský.

„V Rusku sankce fungují několik let, výsledkem je historicky největší podpora Vladimira Putina, a jakýkoliv problém v ekonomice se dá omluvit zahraničními sankcemi,“ říká Drahotský. Novinář a spisovatel Tomáš Klvaňa z New York University in Prague poslední americké sankce považuje za symbolické, smysl ale prý mají.  

Drahotského námitku o nefungování sankcí označil za spekulaci. „Zrovna tak můžu tvrdit, že pokud se Rusům povede hůř, nakonec se obrátí proti vlastní vládě. Nejsou informačně izolováni, vědí velmi dobře, kdo za sankce může,“ míní Klvaňa. Podívejte se na celou diskuzi na videu: 

Autor:  Jana Přinosilová

Nové články v rubrice

Sledujte nás

Radiofórum

Twitter

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace