Tomáš Klvaňa: Sobotka se vzbudil půl roku před volbami

Tomáš Klvaňa byl hostem Barbory Tachecí - Foto: Jana Trpišovská

Tomáš Klvaňa byl hostem Barbory TachecíFoto: Jana Trpišovská

„Myslím si, že Sobotkův původní krok podat demisi byl neobratný. Poškodil by Sociální demokracii, poškodil by samotného Bohuslava Sobotku a prospěl jeho konkurentu, proti kterému byl původně možná namířen - Andreji Babišovi a ANO by jen pomohl,“ říká novinář, spisovatel, pedagog a bývalý mluvčí Václava Klause Tomáš Klvaňa.

Řešením situace by podle Klvani byl vládní návrh jasného a neprůstřelného zákona, který by podobnému mediálně-politickému střetu zájmů zabránil. „Neznamená to, že by žádný politik nesměl vlastnit média. Ale neměl by je vlastnit v té míře, v jaké je vlastní Andrej Babiš. A takový zákon prozatím vláda nepřijala,“ poznamenává host Barbory Tachecí. Podívejte se na videozáznam celého rozhovoru: 

Autor:  Jana Trpišovská

Nové články v rubrice

 • 23. května  2017     Video  rubrika: Krátce z Plus

  Jiří Ovčáček: Ústavní politika není rychlovlak

  Mluvčí prezidenta republiky v rozhovoru pro Český rozhlas Plus komentuje vývoj vládní krize, mluví o návštěvě Číny a slibovaných investicích, podpisu milosti pro Jiřího Kajínka i o svém vyjadřování na Twitteru. Moderuje...

   
 • 22. května  2017       rubrika: Krátce z Plus

  Virtuální prohlídka nových studií Plusu

  Český rozhlas Plus začal vysílat z modernizovaných studií, a to přesně v den 94. výročí zahájení rozhlasového vysílání u nás. Posluchači mohou nově sledovat vybrané pořady i jako videa ve full HD rozlišení.

   
 • 19. května  2017     Video  rubrika: Krátce z Plus

  René Zavoral: Nikdy nesmíme rezignovat na kvalitní obsah

  Jak obstát v době, kdy důvěra v klasická média klesá? „Zní to možná jako klišé, ale myslím si, že poctivá novinářská práce, poctivý přístup ke zdrojování a ověřování informací je způsob, jak posluchače přesvědčit, že...

   

Sledujte nás

Radiofórum

Twitter

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace