Erik Best: Prezident jako člen establishmentu s dobrou pověstí

Autor glosy Erik Best - Foto: Jana Přinosilová

Autor glosy Erik BestFoto: Jana Přinosilová

Dá se vyvodit něco z prvního kola letošních prezidentských voleb pro budoucí kandidáty? Snad to, že úspěšným kandidátem se může stát jen člen vysokého establishmentu, který se zároveň těší dobré pověsti.

První tři za cílovou páskou tuto podmínku splňovali (alespoň tedy u velkého počtu voličů). 

Miloš Zeman je dlouholetý politik, Jiří Drahoš byl dlouholetým předsedou Akademie věd ČR a – na poněkud nižší úrovni co se establishmentu týče – Pavel Fischer byl významným státním zaměstnancem a diplomatem. 

Zbývající kandidáti sice byli veřejně činní, ale takovou kvalifikaci neměli. Mirek Topolánek je výjimkou, která potvrzuje pravidlo. I on je členem nejvyššího establishmentu, ale s tou reputací nějak pokulhával. 

Autor:  Erik Best
Pořad: Názory a argumenty  |  Stanice: ČRo Plus
Čas vysílání: pondělí-pátek 18:33; repríza 23:05; sobota-neděle 18:10; repríza 06:33  |  Délka pořadu: pondělí-pátek 26 minut; sobota-neděle 50 minut  
 

Nové články v rubrice

 

Diskuse

Český rozhlas si váží názoru posluchačů a má zájem o korektně vedenou diskusi. Vyhrazuje si proto právo skrýt příspěvky, které odporují dobrým mravům, jsou xenofobní, porušují platné zákony, poškozují dobré jméno Českého rozhlasu, nebo mají reklamní charakter.

Návod na použití diskusního systému DISQUS naleznete zde.

 
tyto komentáře používají systém Disqus

Sledujte nás

Radiofórum

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace