Nové Plus28. srpna  2015 v 13:00  

Nové Plus. Ještě více k jádru věci

Nový Plus naladíte už od 2. listopadu 2015 - Foto: Aleš Vavřík

Nový Plus naladíte už od 2. listopadu 2015Foto: Aleš Vavřík

Ještě více komentářů, ještě více publicistiky. Tak bude vypadat vysílání Českého rozhlasu Plus od 2. listopadu 2015. Analytická stanice mluveného slova, jediná svého druhu v Česku, dostane nový program a kabát. A ocení ho především ti, kteří chtějí jít k jádru věci a vyznat se ve všem, co se kolem nás děje.

Tento cíl sleduje nový program Plusu, který spouštíme v pondělí 2. listopadu. Všední dny budou mezi 6. a 18. hodinou ve znamení nepřetržitého vysílání proudu komentářů, analýz a rozhovorů, které budou reagovat na ta nejaktuálnější témata. 

„Informací je v rádiích ohromná inflace. Nikdo ale neumí vysvětlit, proč se věci dějí a jaké to má důsledky, tak jak to dělá Český rozhlas Plus. V tom je úspěch naší stanice a budeme to teď dělat ještě víc a ještě líp,“ říká pověřený šéfredaktor Plusu Alexandr Pícha. 

Od 2. listopadu vysíláme zprávy dvakrát v hodině, vždy v celou a v půl, a to včetně počasí a dopravních informací.

Součástí Dopoledního a Odpoledního Plusu se stanou i pořady Leonardo, Zaostřeno, Trendy a další, které už znáte ze současného vysílání. Nejnovější dění pro nás bude mít tu nejvyšší prioritu. V případě nutnosti proto naplánovaný program vždy ustoupí aktuálním událostem. 

V novém programu dominují dosavadní oblíbené pořady 

Nejsledovanější pořady jako Názory a argumenty, Svět ve 20 minutách, Leonardo a mnoho dalších ve vysílání zůstávají. Některé se stěhují do času rozšířeného vysílání a všechny budou ještě rychleji reagovat na aktuální politickou a společenskou situaci. Prostor v nich samozřejmě dostanou odborníci, kteří přinesou vlastní pohled na nejdiskutovanější témata současnosti. 

Moderátor Plusu Jan Bumba - Foto: Khalil Baalbaki

Moderátor Plusu Jan BumbaFoto: Khalil Baalbaki

V programovém schématu se kromě toho objeví i některé zcela nové pořady jako třeba Jeden na jednoho (každý všední den od 8:10), v němž moderátor a jeho host společně prodiskutují hlavní téma dne. Jednou z dalších novinek bude také publicistických Šedesát minut, které se na Plus stěhují z Radiožurnálu. Od 2. listopadu je vysíláme každý všední večer mezi 21. a 22. hodinou. 

Moderátorská esa na Plusu zůstávají 

Hlasy, na které jste z vysílání Plusu zvyklí, budete pravidelně slýchat i po 2. listopadu. Na Plusu zůstávají Barbora Tachecí, Vladimír Kroc, Jan Bumba a další, které jste ve výzkumech ocenili jako nejlepší moderátory. 

Autor:  Alžběta Švarcová  (als)

Sledujte nás

Radiofórum

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace