Dobrá vůle Plus

Čas vysílání: sobota 22:05  |  Délka pořadu: 51minut  
 
Dobrá vůle. Fotografie publikována s laskavým svolením prof. Mgr. Jindřicha Štreita, Dr. h. c. - Foto: Jindřich Štreit

Dobrá vůle. Fotografie publikována s laskavým svolením prof. Mgr. Jindřicha Štreita, Dr. h. c.Foto: Jindřich Štreit

Dokumenty o lidech a aktivitách, kterým leží na srdci také osudy těch druhých, v konfrontaci s odborníky, politiky a kompetentními úředníky.

Stále je mezi námi hodně lidí, kteří nemyslí jenom na sebe a na svůj osobní prospěch a nezištně pomáhají druhým, nebo se snaží zlepšit svět kolem sebe. Proč to dělají? Co se skrývá za jejich snažením a potřebou „konat dobro“? Je to jejich osobní příběh nebo něco jiného? 

V rozhlasových dokumentech z cyklu Dobrá vůle ukazujeme „hrdiny“ současnosti, kteří dokážou čelit nepřízni vlastního osudu, ale také nespravedlnosti, nepochopení, závisti, konformismu atd., kteří umí jít proti proudu a nenechali se zlomit ve svém snažení, i když třebas opakovaně prohrávají. Představujeme jejich názory, životní zkušenosti a filozofii. Dokumentujeme zápasy mnohdy „obyčejných“ lidí bez ohledu na jejich sociální příslušnost, světonázorovou či politickou orientaci nebo náboženské vyznání.  

Diskuse s odborníky
Po nastolení tématu přichází na řadu diskuse s odborníky. Diskutujeme o snažení našich hrdinů, chceme vyvolat diskusi o aktuálních, především sociálních otázkách, které běžní lidé v každodenním životě řeší. Odborníkům, ale také politikům a kompetentním úředníkům, často praxi a denní realitě velmi vzdáleným, představujeme konkrétní příběhy a chceme, aby se vyjadřovali také přímo k nim. 

Moderuje:
Lenka Svobodová, Jakub Šiška a Romana Růžičková 

Historie pořadu:
Cyklus dokumentů Dobrá vůle se na Českém rozhlase vysílá už od roku 2008 na okruhu ČRo Dvojka. Na ČRo Plus však pořad dostal širší prostor v podobě dvacetiminutových diskusí po konkrétní třicetiminutové reportáži s aktuální problematikou. Proto i název Dobrá vůle Plus. Od počátku pořadem provází Lenka Svobodová, která také moderuje odborné diskuse. 

Dobrou vůli bez následné diskuse vysílá také Dvojka Českého rozhlasu každou sobotu od 18:30. Články k jednotlivým dílům pořadu si přečtěte zde

Pořad: Dobrá vůle Plus  |  Stanice: ČRo Plus
Čas vysílání: sobota 22:05  |  Délka pořadu: 51minut  
 

Sledujte nás

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace