Média Plus

Čas vysílání: pořad již nevysíláme  
 
Média Plus - Foto: Fotobanka iStockphoto

Média PlusFoto: Fotobanka iStockphoto

Úvahy a diskuse nad rolí médií v současné společnosti. Hledání smyslu a poslání médií. Kritická reflexe práce novinářů. Veřejné diskuse o médiích. Historie médií. Zkušenosti z mediálního světa v Evropě a ve světě. Média veřejné služby.

Jde o jedinečný pořad, ve kterém už léta mapujeme trendy médií a žurnalistiky, a to formou posluchačsky přístupné diskuse.  

Dáváme prostor novinářům, pedagogům, nezávislým odborníků i politikům. 

Snažíme se dívat na média s kritickým odstupem a vysvětlovat jejich příjemcům princip jejich fungování i to, co od nich mají a mohou čekat.  

Součástí pořadu je pravidelný cyklus Dnešek, který připravuje Radko Kubičko ve spolupráci s Karlem Hvížďalou a který sleduje moderní trendy české a hlavně světové žurnalistiky, mediální posuny, nové technologie a změny ve vlastnické struktuře médií. 

Dalším cyklem jsou Rozpravy o českých médiích, což jsou sestřihy z veřejných debat, které Český rozhlas Plus spoluorganizuje a moderuje. Zde je dán prostor každému posluchači, aby vyjádřil svůj názor na mediální trendy a položil otázku těm, kteří v médiích pracují a jsou za jejich obsah odpovědní.  

Posluchače také seznamujeme s mediálními scénami v různých zemích a přibližujeme zajímavé zkušenosti. 

Připravují:
Radko Kubičko, Jakub Šiška, Petr Schwarz, Václav Žák a Tomáš Procházka 

Historie pořadu:
Pořad Média Plus jsme začali vysílat 1. března 2013. Navazuje na pořad Média v postmoderním světě, který vznikl už v roce 2002 a do února 2012 se vysílal na okruhu Český rozhlas 6. Pořad vznikl jako platforma diskuse o médiích a jeho trendech a toto jeho poslání se nezměnilo. 

Archiv odvysílaných pořadů na ČRo 6 si můžete poslechnout v iRadiu. 

Pořad: Média Plus  |  Stanice: ČRo Plus
Čas vysílání: pořad již nevysíláme  
 

Sledujte nás

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace