Český rozhlas Plus

Daniel Raus, šéfredaktor nové stanice ČRo Plus - Foto: Vendula Kosíková

Daniel Raus, šéfredaktor nové stanice ČRo PlusFoto: Vendula Kosíková

Nová stanice Plus doplní programové portfolio Českého rozhlasu. Stanice bude komentovat a vykládat současnost a aktuální dění v širších a hlubších souvislostech historických, politických, ekonomických či kulturních.

Doba vysílání
Programové schéma se bude odvíjet od měnícího se denního rytmu. S tím, jak se odpoledne bude měnit ve večer a večer v noc, budeme od co nejširšího posluchačského záběru směřovat k formátům určeným pro stále přesněji vymezené posluchačské skupiny. 

Program a novinářské osobnosti
Začínáme magazínem Leonardo, který zaujme každého, koho zajímá svět kolem nás. Pravidelně se zde budeme setkávat například s astronomem Jiřím Grygarem.
Po 17. hodině dostane slovo pořad Den podle... Ten bude postavený na výrazných osobnostech typu Libora Dvořáka či Lídy Rakušanové, které budou se svými hosty rozebírat několik hlavních událostí dne.
Po 18. hodině zařazujeme tradiční pořad Názory a argumenty, který považujeme za dědictví Svobodné Evropy a Šestky. 

„Hard talk“ rozhovor Dva na jednoho
Proti televiznímu zpravodajství zařazujeme v 19.00 každodenní kontaktní pořad Radiofórum: každý, kdo chce sdělit svůj názor a debatovat o něm, bude mít možnost nejen telefonicky, ale také přes sociální sítě.  

20. hodina je v televizi filmová a seriálová, a my na tuto dobu nasazujeme, jak nám velí odpovědnost veřejnoprávního média, alternativu – pořady vyžadující soustředění a zájem o téma: Politická literatura, Lidé pera, Portréty, Kořeny - pořady, které posluchači Šestky už znají.
Součástí večera bude od 21. hodiny pořad s názvem Pro a proti, ve kterém osobnosti odlišných názorů budou mít možnost prezentovat a obhájit v diskusi své argumenty. Po tomto střetu idejí už přijde čas na zklidnění: po 22. hodině poběží profilový rozhovor a výběr toho nejzajímavějšího ze světových médií.
A konečně po 23. hodině budeme v souladu s tradicí Šestky reprízovat pár pořadů, mezi nimi erbovní Názory a argumenty. 

Generální ředitel ČRo Peter Duhan - Foto: Marcela Benešová

Generální ředitel ČRo Peter DuhanFoto: Marcela Benešová

Krátce před startem stanice jsme položili otázky přímo generálnímu řediteli Českého rozhlasu Peterovi Duhanovi. Odpovědi si můžete poslechnout i vy. 

Již brzy odstartuje na vlnách Českého rozhlasu nová stanice mluveného slova – Český rozhlas Plus. Co nového posluchačům nabídne?  

 

 

Již brzy odstartuje na vlnách Českého rozhlasu nová stanice mluveného slova – Český rozhlas Plus. Co nového posluchačům nabídne?

Vložit na svůj web

Stanice Český rozhlas Plus bude vysílat denně od 16:00 do 24:00. Jakou vidíte další perspektivu pro projekt mluveného slova na Českém rozhlase? 

 

 

Stanice Český rozhlas Plus bude vysílat denně od 16:00 do 24:00. Jakou vidíte další perspektivu pro projekt mluveného slova na Českém rozhlase?

Vložit na svůj web

Co přejete nové stanici a jejím posluchačům? 

 

 

Co přejete nové stanici a jejím posluchačům?

Vložit na svůj web

 

 

Rozhovor s Hubertem Bittmanem, vedoucím tvůrčí skupiny kreativity zvuku, o znělkách pro stanici ČRo Plus

Vložit na svůj web

Významnou součástí ČRo Plus je i zvuková grafika, která identifikuje stanici. Autorem této grafiky je vedoucí tvůrčí skupiny kreativity zvuku Hubert Bittman. Položili jsme mu několik otázek ke vzniku těchto znělek, zajímalo nás, s jakými představami je tvořil, na jaký jingle je pyšný nebo zda se inspiroval v zahraničí. Rozhovor si poslechněte v přiloženém audiozáznamu. 

Jak a kde si nás naladíte
Vysílat budeme denně od šestnácté hodiny do půlnoci, a to na středních vlnách, na internetu, v digitálním multiplexu DVB-T a DAB. Vysílat budeme na středovlnných frekvencích 639, 954 a 1332 kHz. Jednotlivé pořady si můžete pustit po odvysílání také v iRadiu. 

Těšíme se na setkání na vlnách nové stanice ČRo Plus! 


Nejčastější otázky a odpovědi: 

Proč vzniká nová stanice? 

Vznik stanice Český rozhlas Plus byl jedním z bodů volebního programu generálního ředitele Mgr. art. Petera Duhana a změn vedoucích ke zkvalitnění a zefektivnění vysílání i chodu ČRo. 

Český rozhlas Plus vzniká jako přidaná hodnota nejen vůči jiným stanicím Českého rozhlasu, ale také například vůči ČT 24. Plus bude stanicí analytické publicistiky. Naším sloganem je: Český rozhlas Plus - Víc než informace. 

Současná podoba nové stanice vychází ze zkušeností a z požadavku vytvoření co možná nejlepší nabídky posluchači Českého rozhlasu. 

Jak si naladím stanici Plus, kdy a kde ji mohu poslouchat? 

Stanice Český rozhlas Plus vysílá od svého startu 1. 3. 2013 od 16:00 na středních vlnách, digitálně (set-top-box, satelit, kabel, IPTV) a přes internet. 

Proč vysílá stanice jen na středních vlnách? 

Je důležité zdůraznit, že příjem na středních vlnách (AM) nabízí řadu výhod pro posluchače. Tou hlavní je, že střední vlny pokrývají 99 % území České republiky. Český rozhlas má navíc na všech AM vysílačích instalované moderní digitální zpracování signálu, signál se optimalizuje a využívá vysílač způsobem, který byl ještě nedávno nedosažitelný. Výsledkem je významné zlepšení přenosu vyšších zvukových kmitočtů. To zajistí čistý a srozumitelný zvuk. Naším záměrem bylo spuštění stanice také v síti VKV vysílačů BBC Radiocom. Zamítavé rozhodnutí Rady pro rozhlasové a televizní vysílání ale existenci této stanice na VKV prozatím znemožnilo. Jedinou platformou, na které stanice vysílá, jsou střední vlny, internet a digitální vysílání (DVB-T,DVB-S, DVB-C a digitálním rádiu DAB+). 

Sledujte nás

Radiofórum

Twitter

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace