Radiofórum18. září  2015 v 19:10  

Je Blanka tunel?

V tunelovém komplexu Blanka v Praze odborníci před jeho otevřením prověřovali funkčnost všech instalovaných technologií, především pak bezpečnostních systémů tunelu - Foto:  ČTK

V tunelovém komplexu Blanka v Praze odborníci před jeho otevřením prověřovali funkčnost všech instalovaných technologií, především pak bezpečnostních systémů tuneluFoto:  ČTK

Tuto sobotu konečně začnou jezdit auta novým pražským tunelem Blanka. Nejdelší městský tunel v Evropě se nakonec budoval dlouhých osm let, o čtyři roky déle, než se plánovalo. A včetně napojení stál 43 miliard korun, o desítky procent více, než měl původně stát.

Blanka by měla zkrátit průměrnou dobu průjezdu českou metropolí o čtvrt hodiny. Magistrát však také předpokládá, že její otevření způsobí na některých místech dopravní komplikace. 

Mělo podle vás budování tunelu Blanka smysl? Pomůže pražské dopravě? Co se musí ještě dobudovat, aby se Praha zbavila tranzitní dopravy? 

 

Je pražský tunel Blanka finančním tunelem? Otevírá se tuto sobotu, 4 roky po prvním termínu, kdy měla začít fungovat. Jak pomůže dopravě v Praze? Co se musí ještě dobudovat? P. Schwarz a P. Přibyl, vedoucí Ústavu dopravních systémů Fakulty dopravní ČVUT.

Vložit na svůj web

Hostem Petra Schwarze byl v pátek 18. září 2015 v 19:10 hod. prof. Pavel Přibyl, vedoucí Ústavu dopravních systémů Fakulty dopravní ČVUT. 

Autor:  Petr Schwarz
Pořad: Radiofórum  |  Stanice: ČRo Plus
Čas vysílání: pondělí-pátek 12:33  |  Délka pořadu: 25 minut  
 

Nové články v rubrice

 

Diskuse

Český rozhlas si váží názoru posluchačů a má zájem o korektně vedenou diskusi. Vyhrazuje si proto právo skrýt příspěvky, které odporují dobrým mravům, jsou xenofobní, porušují platné zákony, poškozují dobré jméno Českého rozhlasu, nebo mají reklamní charakter.

Návod na použití diskusního systému DISQUS naleznete zde.

 
tyto komentáře používají systém Disqus

Sledujte nás

Radiofórum

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace