Taťána le Moigne: Společnost potřebuje slyšet příběhy žen, které se staly šéfkami, a přesto zůstaly ženami

Taťána le Moigne - Foto: Marián Vojtek

Taťána le MoigneFoto: Marián Vojtek

Ženy ve vedeních velkých společností jsou pořád tak trochu vzácností. Jejich počet přesto pomalu ale jistě roste. A to i u nás. Hospodářské noviny letos opět sestavily žebříček 25 nejúspěšnějších žen českého byznysu.

Protože jde už o 10. ročník ankety, deník připravil i jubilejní přehled žen, které se v poslední dekádě prosadily nejvíc. Jednou z nich je ředitelka společnosti Google pro Českou republiku a Slovensko Taťána le Moigne. 

Jak potvrdila v Ranním Plusu, pohled na ženy ve vedoucích pozicích se sice mění, ale jen pomalu. 

„My jsme skutečně první generace žen, která opravdu dostala možnost se realizovat jak v soukromém, tak v korporátním podnikání, v klasickém tržním prostředí. Naše maminky tuto příležitost neměly. My jsme vlastně za těch 25 let první generace žen, které tuto šanci dostaly a učíme se to,“ upřesnila Taťána le Moigne. 

Muži jsou podle ní daleko víc otevřenější k tomu, že součástí týmu by měla být žena. A ženy pomalu ale jistě chápou, že být v týmu je odpovědnost. Důležití jsou pro ženy životní partner a partner v práci. 

„Myslím si, že společnost potřebuje slyšet inspirující příběhy žen, které přestože se dokázaly z různých důvodů dostat na pomyslnou špičku, a my víme, že tyto věci jsou vždy krátkodobé a dočasné, tak zůstaly ženami. A to považuji za nesmírně důležité,“ zdůraznila ředitelka Googlu pro Českou republiku a Slovensko. 

Poslechněte si celý rozhovor v horní části článku!  

Autor:  Jan Bumba, Marián Vojtek  (mvo)
Pořad: Ranní Plus  |  Stanice: ČRo Plus
Čas vysílání: denně 06:00-10:00  |  Délka pořadu: 4 hodiny  
 

Nové články v rubrice

Sledujte nás

Radiofórum

Twitter

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace