Daniela Vrbová se umístila mezi finalisty mezinárodní soutěže Radio Grand Prix 2015

Daniela Vrbová - Foto: Vendula Kosíková

Daniela VrbováFoto: Vendula Kosíková

Letošní 27. ročník mezinárodní URTI Radio Grand Prix měl v řadách finalistů zástupkyni z Českého rozhlasu. Vyhlášení této prestižní soutěže se tentokrát konalo v rámci Prix Italia v italském Turíně. Porotu zaujala také redaktorka Daniela Vrbová.

„Multikulturalismus“, jak znělo téma pro tento rok, zpracovali autoři z 28 zemí. Porota vybrala desítku finalistů, mezi nimi i redaktorku Českého rozhlasu Danielu Vrbovou. Ta soutěžila se svým příspěvkem Vietnamské hříšné taneční, který připravila pro pořad Zaostřeno Českého rozhlasu Plus. 

 

Ve Vietnamu nemá tanec ty nejlepší konotace. V Česku jsou ale taneční kulturní normou. V českých tanečních najdeme dnes už i děti vietnamských rodičů. Proč tam chodí? A co říkají jejich rodiče? Připravila Daniela Vrbová.

Vložit na svůj web

Několikrát do měsíce se v pořadu Zaostřeno věnují Daniela Vrbová a Goranka Oljača problematice cizinců, migraci a národnostních menšin. Magdaléna Trusinová tématu náboženství a etických problémů. Navazují tak na programové řady Českého rozhlasu 6 Zaostřeno na cizince a Zaostřeno na církve.  

Mezinárodní rozhlasová Grand Prix je pořádána Rozhlasovou a televizní univerzitou (URTI - Université Radiophonique et Télévisuelle Internationale), která sídlí v Paříži. Roku 1949 byla nejprve založena instituce URI, roku 1961 se přidala i televizní tvorba, a tak byla instituce přejmenována na URTI. V rámci URTI probíhají mezinárodní soutěže audiovizuální tvorby. V roce 2009 proběhl 21. ročník Mezinárodní rozhlasové Grand Prix, která je zaměřena pouze na rozhlasovou tvorbu. 

Autor:  Pavel Kachlík

Nové články v rubrice

Sledujte nás

Radiofórum

Twitter

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace