Novou britskou celebritou je handicapovaný fanoušek skupiny Coldplay

Chris Martin vyzval dav, aby muže vynesl na jeviště - Foto: oficiální stránky kapely Coldplay

Chris Martin vyzval dav, aby muže vynesl na jevištěFoto: oficiální stránky kapely Coldplay

V Británii se stal novou celebritou handicapovaný fanoušek skupiny Coldplay. Večerník Evening Standard píše, jak na koncertě kapely v Dublinu zvedli diváci nad hlavy devětadvacetilého vozíčkáře Roba, trenéra fitness. Všiml si toho frontman kapely Chris Martin a vyzval dav, aby muže vynesli na jeviště. Rob pak Martina doprovodil na harmoniku při zpěvu nové písně o Dublinu.

Fanoušci se Robovi začali věnovat poté, co na něj nešťastnou náhodou během koncertu někdo spadl. Vozíčkář později vysvětlil médiím, že se mu dotyčný za nehodu několikrát omlouval, a s přáteli pak trval na tom, že zajistí, aby lépe viděl, až se nakonec ocitl na jevišti. 

Když se objevil mezi muzikanty, 83 tisíc účastníků koncertu začalo jásat, a tak si prý vyzkoušel, co to znamená být populární. Video s ním se začalo rychle šířit po sociálních sítích a telefon mu od té chvíle nepřestal zvonit. 

Rob poděkoval Chrisovi Martinovi, který mu tento mimořádný zážitek zprostředkoval. Uvedl, že i v dobách, kdy zažíváme neštěstí jako v Londýně, Manchestru nebo Paříži, je důležité život nevzdávat. Předem prý nevíme, co dobrého nás v něm ještě čeká, dodává Evening Standard

Autor:  Martina Mašková  (mam)
Pořad: Svět ve 20 minutách  |  Stanice: ČRo Plus
Čas vysílání: pondělí-pátek 19:10; sobota a neděle 14:10 (repríza 06:07)  |  Délka pořadu: 20 minut  
 

Nové články v rubrice

Sledujte nás

Radiofórum

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace