V programu Prazdroj lidem se o příspěvek uchází devět projektů

V programu Prazdroj lidem veřejnost hlasuje o 100 tisících korunách, kterými pivovar podpoří prospěšné projekty v Plzni - Foto:  Plzeňský Prazdroj

V programu Prazdroj lidem veřejnost hlasuje o 100 tisících korunách, kterými pivovar podpoří prospěšné projekty v PlzniFoto:  Plzeňský Prazdroj

V programu Prazdroj lidem veřejnost hlasuje až do 28. září o 100 tisících korunách, kterými pivovar podpoří prospěšné projekty v Plzni.

Hlasovat pro jednotlivé projekty grantového programu Prazdroj lidem lze přímo na webových stránkách www.prazdrojlidem.cz. „Prémie je určena pro tři neziskovky, které získají od veřejnosti nejvíc hlasů z letošních devíti podpořených projektů. Peníze mohou využít na svůj vlastní rozvoj. Mohou tak díky bonusu investovat do sebe samých, například do vzdělávání svých zaměstnanců nebo nákupu techniky nezbytné pro fungování neziskové organizace,“ uvedla Drahomíra Mandíková, ředitelka firemní komunikace v Plzeňském Prazdroji. 

Vybraných devět projektů uspělo v letošním ročníku programu Prazdroj lidem u odborné komise složené ze zástupců pivovaru a plzeňských osobností, mezi nimiž jsou představitelé neziskového sektoru, médií, městské samosprávy a dalších. 

Letos v Plzni o přízeň lidí a finanční prémii soutěží následující projekty:  

Do práce na kole 2018
Přihlašovatel: Auto*Mat, z. s.
Sdružení hodlá v květnu 2018 zorganizovat celorepublikovou týmovou soutěž „Do práce na kole.“ Soutěžní týmy budou zaznamenávat najeté kilometry. Z těch, kteří na kole najedou alespoň 66 % pracovních dní, vylosuje sdružení výherce věcných cen. 

Připomínka letců RAF z Karlova
Přihlašovatel: Klub vojenské historie 276th Sqdn. (reenacted) RAF, z. s.
Sdružení chce připravit a instalovat pamětní desku pro letce RAF z dnes již neexistující plzeňské čtvrti Karlov. Kromě toho chce informace o hrdinech z této lokality prezentovat na různých akcích a v rámci putovní výstavy o letcích RAF. 

Umění ve veřejném prostoru a Pilsen Busking Fest
Přihlašovatel: CONEXIS, z. s.
Cílem sdružení je oživování veřejného prostoru různorodými formami umění. Chce uspořádat řadu aktivit s hudební produkcí, divadlem a podobnými formami představení, tanečními workshopy nebo kreativními dílnami přímo na plzeňských ulicích. Vyvrcholením pak bude čtyřdenní Pilsen Busking Fest. 

BLIK BLIK – festival světla a umění ve veřejném prostoru 2018
Přihlašovatel: Plzeň 2015, zapsaný ústav
BLIK BLIK vychází ze snahy přiblížit současné umění velmi atraktivní formou světelných a interaktivních instalací na neobvyklých místech Plzně a ve výjimečném nočním čase. O třetím březnovém víkendu tak BLIK BLIK vyzve návštěvníky i obyvatele města ke znovuobjevování zapomenutých zákoutí města v jedinečné atmosféře festivalu světla.   

Divadelní léto pod plzeňským nebem – 11. ročník
Přihlašovatel: PaNaMo, z. s.
Sdružení chce uspořádat divadelní festival v kouzelném zákoutí historického centra Plzně. Uvede jednu novou hru v premiéře a 10 reprízách i několik repríz inscenace z předcházejícího ročníku. Pro rok 2018 plánuje veřejnosti představit Cyrana z Bergeracu v režii Ivana Řezáče.  

Skryté město – sousedské procházky 1918–2018
Přihlašovatel: Skrytá Plzeň, z. s.
Sdružení je vskutku originálním a netradičním průvodcem po Plzni – pořádá procházky doplněné o osobní vzpomínky obyvatel. Pestrý seznam sousedských procházek Skrytého města, které vznikají již od roku 2014, doplní v příštím roce dalších deset. Novinkou bude částečné zaměření na významné výročí 100 let od vzniku Československa. 

Po stopách Plzeňského povstání 1953 a Allanovy války
Přihlašovatel: POST BELLUM, o. p. s.
POST BELLUM chce připomenout a zmapovat Plzeňské povstání v roce 1953 spjaté s tehdejší „měnovou reformou“ a také osvobození Plzně americkou armádou ve spojení s komiksem Allanova válka. Mezi výstupy budou mj. audionahrávky vzpomínek pamětníků, dvě nové on-line trasy v rámci aplikace "Místa paměti národa" či soutěž pro školáky. 

Molo na Radbuze
Přihlašovatel: KULTURNÍ SPOLEK 3P, z. s.
Sdružení plánuje vybudovat plovoucí říční molo s dvěma pramicemi na řece Radbuze, s přístupem z kavárensko-hostinského provozu Host'n'Host (na Malostranské ulici). Cílem je vytvořit „říční kulturní stezku“ mezi spolkem 3P a Městskou plovárnou Plzeň. Zároveň sdružení chce nabídnout široké veřejnosti netradiční místo k odpočinku, relaxaci a dalším aktivitám. 

Plzeň – město, které se zelená
Přihlašovatel: ENVIC, občanské sdružení
Sdružení poukazuje na fakt, že zeleň ve městě není jen estetickým, ale také vysoce funkčním prvkem. Na tyto skutečnosti hodlá poukázat obsáhlou kampaní. Její součástí budou mj. tematická videa, tematické procházky či demonstrace, jak lze ošetřovat městskou zeleň. 

Slavnostní vyhlášení úspěšných projektů se pak uskuteční 5. října v Plzeňském Prazdroji. 

Nové články v rubrice

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Plzeňský kraj
  Srážky: sněžení, D5-118,1
  Stav vozovky: nebezpečí námrazy, Gerlova Huť
  Srážky: sněžení, D5-145,8

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace