Herečka devítinásobnou Zlatou slavicí!

Hana Zagorová - Foto: Adam Kebrt

Hana ZagorováFoto: Adam Kebrt

Hana Zagorová, devítinásobná Zlatá slavice, členka Síně slávy hudebních cen Anděl, držitelka Diamantové desky Supraphonu za více než 10 milionů prodaných zvukových nosičů a jedna z největších hvězd české populární scény oslavila 6. 9. 2016 významné životní jubileum.

Talentovaná, pracovitá, spolehlivá, se schopností vystihnout text písně a obsáhnout široký repertoár od rocku až po šanson – to je Hana Zagorová, která vystudovala Janáčkovu akademii múzických umění v Brně. Po pozoruhodném vystoupení v hlavní roli televizní inscenace Vančurovy Josefíny v roce 1968 se mohla stát hereckou hvězdou. Definitivně se ale nakonec upsala zpěvu a stala se devítinásobnou Zlatou slavicí.  

Přemluvil ji Gustav Brom 

Svou pěveckou kariéru podle svých slov odstartovala z hecu. Aby nezkazila legraci, šla do soutěže Hledáme nové talenty a dostala se až do finále. Se svým hereckým i pěveckým talentem by mohla být slavnou šansoniérkou, jenže publikum se chtělo nejen potěšit chytrými texty, ale také si zatancovat. Navíc je Hana Zagorová schopná dát i cizí písničce svůj výraz natolik, že je lepší než originál, a tak si i ve středním proudu naší populární hudby vytvořila pevnou pozici inteligentní dámy vždy nabízející vkusnou podívanou i bezchybný zpěv, nikdy nezazpívala falešný tón. 

Vždy ji lákalo psaní veršů 

Hana Zagorová je také výbornou textařkou, mnohé z jejích písní se staly hity, jako například Zdá se, Málokdo ví, Setkání, Líto, je mi líto, To by nebylo fér. Při jejich tvorbě je stejně pečlivá jako při přípravě na svá vystoupení. Vždy odváděla stoprocentní práci a tak je to i s jejími texty. Musí být naprosto spokojená, než nějaký vypustí do světa. Typické pro zpěvačku narozenou ve znamení Panny. 

Pořad: Hvězdy, hity, legendy  |  Stanice: Plzeň
Čas vysílání: pondělí-pátek 09:45; sobota-neděle 14:45  |  Délka pořadu: 15 minut  
 

Nové články v rubrice

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Plzeňský kraj
  Stav vozovky: nebezpečí námrazy, Gerlova Huť
  Srážky: přeháňky, D5-96,8
  D5, mezi km 95 a 151, ve směru Rozvadov, kluzká vozovka, sníh, Od 17.12.2017 08:20 Do 17.12.2017 14:20

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace