Kristýna Hlaváčková sní o Julii

Kristýna Hlaváčková - Foto:  Martin Šácha

Kristýna HlaváčkováFoto:  Martin Šácha

Představte si, že vystoupíte z dopravního prostředku ve městě, kterým jste v minulosti vždycky jen projeli a víte, že teď tu budete nějaký čas žít. Je vám dvaadvacet a nastupujete poprvé do zaměstnání. Tréma a samota tak dolehnou i na člověka, který je zvyklý postarat se o sebe. A podobné pocity měla i Kristýna Hlaváčková, v létě čerstvá absolventka Hudebně dramatického oddělení Pražské konzervatoře a s poslední sezonou členka souboru činohry Divadla J.K.Tyla v Plzni. Od té doby ale už uplynulo pár měsíců a zvykla si. V divadle zapadla, naskočila do rolí v Cyranovi, Zahradníkově psu a Vnitřních hlasech, hraje v nejnovější inscenaci Jitřní paní, ztvárnila Beu ve hře Václava Havla Odcházení...

Říká se, že každý začátek je těžký. Ono je asi něco jiného vyrazit někam na prázdniny a nebo nastupovat do angažmá v cizím městě. 

Kristýna Hlaváčková - Foto:  Martin Šácha

Kristýna HlaváčkováFoto:  Martin Šácha

Nějak jsem nevěděla odkud začít. Přijela jsem v neděli a zjistila jsem, že mi chybí pár maličkostí a vůbec nevím, kde hledat nějaký obchod nebo supermarket. Jediný člověk, kterého jsem tu znala mi nebral telefon a tak jsem bloumala městem, než se zadařilo. Ale Plzeň je docela příjemné místo k žití, jen jsem si uvědomila, že třeba cestou do školy po nábřeží Vltavy, jsem už vůbec nevnímala okolí. Dnes když vidím panorama Hradčan vím, že mi Praha není lhostejná. No a navíc mám tam rodiče, sestřičku . Někdy celé volno trávím jen doma, abych si je užila 

Přitom rodina Hlaváčkových nejsou žádné buchty. Všichni sportují, v zimě lyže, snowboard, v létě kolo.

Mám mladé rodiče a jsme sportovně založená rodina. Paradoxní ovšem je, že při přijímačkách na konzervatoř jsem se nejvíc bála akrobacie a dnes už to můžu přiznat, místo abych předvedla hvězdu, vymluvila jsem se. Nakonec se akrobacie patřila k mým nejoblíbenějším předmětům 

Máte absolutorium na Pražské konzervatoři, už ve 3. ročníku jste hrála se staršími spolužáky, v Mladé Boleslavi jste nastudovala Annu v Rozmarném létu, v Divadle Na Prádle v Praze vás bylo vidět ve hře Neidentifikovatelné lidské ostatky a v komedii Orchestr. Role hezké, ale všechny na "malé scéně".

Myslím, že už jsem se v kamenném divadle stačila trošičku "otrkat". Zpočátku hlavně při Cyranovi a s Odcházením a Jitřní paní je to zas o kousek dál. 

Vedle toho, že snad každá herečka si přeje být Julií, co vás ještě láká?

Ráda zpívám, ve škole jsem si nepovinně přidala zpěv i v 6. ročníku a tak se přiznám, že bych si moc ráda zkusila muzikál.. Tanec bych taky ustála. Deset let jsem tancovala v lidovém souboru . 

Máte nějaké "tajné" přání?

Každého přitahuje co ještě nedělal. Chtěla bych vyzkoušet i práci před kamerou. Mít roli ve filmu. 

A co v seriálu?
Jitřní paní - Foto: Pavel Křivánek DJKT Plzeň

Jitřní paníFoto: Pavel Křivánek DJKT Plzeň

Nabídku bych nejspíš neodmítla. Jenže mám problém, nerada chodím na konkurzy. Poté co jsem na jeden na pozvání přišla, bylo mi po dlouhém čekání řečeno, že hledají křehkou blondýnku - což nejsem- a že jsem navíc v kalhotách nevhodně oblečená. Netušila jsem, že krátká sukně má takový vliv na herecký výkon. Podobných zážitků mám víc a proto jsem na konkurzy trochu zanevřela. 

Herec se ale asi musí trochu předvádět. Jak moc jste chtěla být herečkou a nebo - máte to v genech?

Ale vůbec. Jediné, kdy jsem k téhle práci přičichla bylo v dabingovém studiu mého strýce. Rodiče by mě bývali asi viděli raději na gymplu a já do žádného dramatického kroužku nechodila. Vlastně zkusila jsem to. Bylo mi asi 14 let a šly jsme se do jednoho s kamarádkou podívat. Připletly jsme se ale asi do špatné skupiny. Motaly se tam zhruba sedmileté děti, my s nimi a jediný, co z toho pamatuju je, že jsme půl hodiny běhaly po čtyřech a musely jsme štěkat. Tak jsme si udělaly "vlastní studio", maminka, která učí v MŠ občas poradila a především nám půjčovala klíče od školky, abychom měly prostor. No a pak mě na konzervatoř i přes některé špatné prognózy vzali. 

Ve hře Orchestr hraje vaše postava na kontrabas. To opravdu umíte?

Hrála jsem deset let na klavír a trochu na akordeon, na konzervatoři mě na tři roky oslovila kytara, ale na ten kontrabas zahraju jen to, co jsem pro roli potřebovala. 

Co děláte když nehrajete a nezkoušíte v divadle?

Tak zkouším dabing, zajdu jako divák do divadla a nebo zaskočím do posilovny. Už tu mám pár kamarádů, takže trávím čas i s nimi a když jsem sama, tak dost čtu nebo si sním. Takové to - coby-kdyby - třeba o roli v Krvavé svatbě nebo o té Julii. 

Pořad: Kultura  |  Stanice: Plzeň
Čas vysílání: Tento pořad se jiz nevysílá!  
 

Nové články v rubrice

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Plzeňský kraj
  Od 16.12.2017 00:25 do 05:00; na silnici 20 u obce Chotíkov okres Plzeň-sever; Pozor! 4 nadměrné náklady; očekávejte zdržení; Přeprava pivovarských van na 4 soupravách jedoucích v konvoji. Parametry: ...
  Od 16.12.2017 00:10 do 01:10; D5 - 95km na trase Rozvadov - Praha; porouchané vozidlo, zdržení; neprůjezdná zpevněná krajnice; odstavené OA.
  Od 16.12.2017 00:05 do 01:05; na silnici 200 u obce Stráž okres Tachov; před obcí Olešná ve směru od Boru; nehoda; srážka OA se srnou, bez zranění a bez úniku provozních kapalin. Na místo hlídka PČR.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace