Naši hostéaktualizováno 14. března 2015  

Bavič Vladimír Hron si nový rozhlasový pořad užívá

Ve středu 18. 2. se uskutečnila v našem studiu druhá rozhlasová nahrávka Vladimíra Hrona s názvem Vzpomínky nám zůstanou. Hosté pořadu tentokráte byli zpěvačka Leona Machálková, herečka Andrea Černá… - Foto: Pavel Bouda

Ve středu 18. 2. se uskutečnila v našem studiu druhá rozhlasová nahrávka Vladimíra Hrona s názvem Vzpomínky nám zůstanou. Hosté pořadu tentokráte byli zpěvačka Leona Machálková, herečka Andrea Černá…Foto: Pavel Bouda

Jako ryba ve vodě se cítí Vladimír Hron v novém rozhlasovém zábavném pořadu Vzpomínky nám zůstanou, který vzniká jako veřejná rozhlasová nahrávka. Do ní si známý bavič a imitátor zve různé české osobnosti z oblasti společenského a sportovního života.

Slibovali jsme, že od začátku roku 2015 každý měsíc budeme natáčet jeden pořad, z kterého pak vzniknou dvě rozhlasové hodinky. Ten první proběhl v lednu a hosty byli Josef Mladý, Lucie Černíková a Václav Pech. I ta druhá měla hvězdnou sestavu. 

 

Poslechněte si 1. díl pořadu Vzpomínky nám zůstanou, ve kterém uslyšíte zpěvačku Leonu Machálkovou a plzeňskou herečku Andreu Černou. Moderuje Vladimrí Hron. (repríza)

Vložit na svůj web

Diváci-posluchači, kteří dorazili na nahrávku, byli opět svědky skvělých bavičských a imitátorských schopností průvodce pořadu Vladimíra Hrona, který si tentokrát jako hosty pozval zpěvačku Leonu Machálkovou, folkovou legendu Wabiho Daňka a herečku plzeňského divadla Andreu Černou. Leona Machálková vyprávěla o své hudební kariéře, o zákulisí muzikálů Mamma Mia a Drákula, ve kterých učinkuje a z prvně jmenovaného zazpívala dva známé hity. Zavzpomínala i na plzeňskou Portu, kterou dokonce vyhrála, a to v době svých hudebních začátků, kdy zpívala s folkovou skupinou Damiján. 

To samozřejmě potěšilo „otce“ Porty Wabiho Daňka, který na lochotínském amfiteátru byl kdysi jako doma. Paradoxně v plzeňském rozhlase byl naposledy před jedenatřiceti lety. Slíbil však, že na další návštěvu v našem studiu tak dlouho čekat nebude a rád přijede brzy znovu. Také jsme se dozvěděli, jak přišel ke své přezdívce Wabi. Během nahrávky došlo i na básnění. „Já mám holku z Chrudimě, je to husa, prudí mě,“ přednesl Daněk něco ze své tvorby. A pak už nechal „promluvit“ svoji kytaru a přidal své nejznámější folkové písničky. 

 

Poslechněte si další z pořadů Vladimíra Hrona Vzpomínky nám zůstanou. Mezi hosty jsou například zpěváci Leona Machálková a Wabi Daněk nebo plzeňská herečka Andrea Černá.

Vložit na svůj web

Při jedné z nich se zasnila herečka Andrea Černá, která si vzpomněla na pocit bezpečí ve svém dětském pokojíčku v karlovarském bytu a přivedla tím folkového barda k dojetí. Řeč se nemohla nestočit na její nejznámější filmovou roli, na princeznu ze mlejna. Postava Elišky jí v jejích hereckých začátcích dokonale převrátila život naruby. Od té doby však uplynulo spoustu vody a Andrea Černá si rozhodně nemůže stěžovat na nedostatek příležitostí v televizi i divadle. 

Pořad Vzpomínky nám zůstanou vysíláme vždy první dvě soboty v měsíci v čase 13:00-14:00 hodin. První díl nahrávky jsme vysílali 7. 3. a druhý díl o týden později 14. 3.2015.
 

Poslechněte si záznam obou zmíněných pořadů. 

Pořad: Vzpomínky nám zůstanou  |  Stanice: Plzeň
Čas vysílání: sobota 13:05 (první a druhý týden v měsící)  |  Délka pořadu: 55 minut  
 

Nové články v rubrice

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Plzeňský kraj
  Od 18.12.2017 17:20 do 20:25; v ulici tř. Čs. odboje v obci Chrást okres Plzeň-město; neprůjezdný jízdní pruh; zablokováno kamionem. PČR na místo.
  Od 18.12.2017 17:15 do 19:20; v ulici Jateční v obci Plzeň; nehoda; 2 havarovaná vozidla; 2 x OA bez zranění, na místo PČR.
  Od 18.12.2017 17:15 do 20:20; na silnici 19852 u obce Hošťka okres Tachov; nehoda nákladního vozidla; havárie NA do příkopu, bez zranění. PČR a HZS na místo.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace