Bojové umění - to je práce s energií člověka

11. září 2014

Hung-ka kung-fu – prostřednictvím odvětví tohoto bojového umění se zdokonaluje Plzeňan David Šejna. Několikrát v Číně byl a několikrát v Plzni hostil významného čínského velmistra.

Kung-fu má svoje pravidla. A podle Davida Šejny je pro každého, kdo touží po celkovém zlepšení kvality života. Jde totiž o práci s vlastní energií.

Do své školy bojových umění nepřijme jen tak někoho. Také tím nás v rozhovoru překvapil,. Kvalita totiž u něj nad kvantitou jednoznačně vítězí.

Co si myslí Číňané o evropském způsobu života? Co znamená hrdlo čajové konvičky namířené proti nějaké osobě sedící u stolu? A v jaké kondici a věkovém rozmezí je dobré s uměním kung-fu a lidovou čínskou medicínou did-da začít?

Také na tyto otázky odpovídá charismatický David Šejna v rozhovoru s moderátorem Stanislavem Juríkem v programu Českého rozhlasu Plzeň. Celý rozhovor si poslechněte pod odkazem Přehrajte si celý příspěvek.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.