Muziku skládám na popud svých plašbuněk

Ondřej Brzobohatý - Foto: Martin Straka

Ondřej BrzobohatýFoto: Martin Straka

Navzdory svému původu a genetickým předpokladům se Ondřej Gregor Brzobohatý herectví příliš nevěnuje. Jeho životem je hudba. V poslední době pomáhal na svět nové desce Richarda Müllera, složil hudbu k pohádce Anděl Páně 2 a se svou kapelou čile koncertuje po celé republice. Proč začal používat prostřední jméno Gregor? I na to jsme se ho zeptali v rozhlasovém rozhovoru.

Gregor je příjmení Ondřejovy maminky, a protože by tato rodinná větev vymřela po přeslici, začal si říkat Ondřej Gregor Brzobohatý. Což zní jednoduše. Daleko těžší je tuhle změnu nechat zaznamenat oficiálně, tedy podle zákona. Když už to vypadalo, že to nebude možné, ozval se Ondřejovi jeden z jeho fanoušků a poradil mu, jak na to.  

Vše tedy spěje k tomu, že i potomci páru Ondřej Brzobohatý - Taťána Kuchařová budou moci užívat prostředního jména Gregor. Navíc se tohle jméno dobře vyslovuje v zahraničí. Nepřejte si slyšet, jak například Američané dokážou přečíst „Mr.Ondrej Brzobohaty“… 

Ondřej přiznává, že ho nelíbají žádné múzy. A protože má moc rád nicnedělání, dopředu ho posouvají především termíny, ve kterých má svoji práci odevzdat. To se pak vzedmou k aktivitě jeho „plašbuňky“ a věci se začnou posouvat ke zdárnému konci. Největším zážitkem skladatele je pak okamžik, kdy si jde poprvé do studia poslechnout souhru orchestru. Tam teprve slyší, co vlastně napsal a jak to zní dohromady. 

Hrát už nebudu. A moderovat také ne  

Byť ho lidé znají z role moderátora první řady SuperStar nebo jako herce ze seriálu Gympl s (r)učením omezeným, byť je z herecké rodiny a v divadle vyrůstal, nové příležitosti v těchto oblastech nevyhledává. Když přijde nabídka na moderování, záměrně si řekne o astronomický honorář, který zadavatel není schopen zaplatit. 

V poslední době se Ondřej Gregor Brzobohatý snaží bojovat proti lživým zprávám z bulvárních novin, časopisů a televizních pořadů. I když ví, že je to boj proti velkým kolosům. Vadí mu především to, že informacím z těchto médií často uvěří i jeho nejbližší příbuzní. I vzhledem k tomu, že jeho manželkou je krásná Taťána Kuchařová, jsou oba častým terčem fotografů a různých smyšlených příběhů pod fotografiemi. 

Jakými prostředky se dá s bulvárem bojovat? Jak často se doma s manželkou vídají a jak si domlouvají rande? 

Poslechněte si celý rozhovor s Ondřejem Gregorem Brzobohatým.

Pořad: Náš host  |  Stanice: Plzeň
Čas vysílání: pondělí-pátek 11:07  |  Délka pořadu: 40 minut  
 

Nové články v rubrice

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Plzeňský kraj
  Stav vozovky: nebezpečí námrazy, Gerlova Huť
  Srážky: sněžení, D5-141,7
  Od 20.2.2018 18:35 do 21.2.2018 02:00; na silnici 226 u obce Vroutek okres Louny; Pozor! Nadměrný náklad; očekávejte zdržení; Přeprava strojního zařízení. PARAMETRY SOUPRAVY (d x š x v x m): 35,00 m x ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace