Na ledě se cítím líp než na suchu

Krasobruslařka Michaela Lucie Hanzlíková - Foto:  archiv autorky

Krasobruslařka Michaela Lucie HanzlíkováFoto:  archiv autorky

Je jí teprve sedmnáct let a na poměry krasobruslení začala relativně pozdě, až v osmi letech. Michaela Lucie Hanzlíková ale platí za velký český krasobruslařský talent. Rodačku z Karlových Varů jsme přivítali v našem vysílání.

Ke krasobruslení jí přivedla v dětství kamarádka. „Moje úplné začátky vedla babička. Na tréninky jsme vlastně chodily samy, nikomu jsme to ani neřekly. Až dva dny před prvním závodem jsem se svěřila mamce, protože jsem potřebovala šaty," vzpomíná mladá krasobruslařka na start své kariéry. 

Dnes už je o poznání dál. Hned při svém premiérovém startu na nedávném seniorském mistrovství Evropy v Ostravě postoupila z 15. místa do volných jízd. Mladé Češce fandila vyprodaná aréna, do které se vejde zhruba osm tisíc diváků. „Takovou atmosféru jsem zažila poprvé,“ říká Hanzlíková. 

Krasobruslařka Michaela Lucie Hanzlíková - Foto:  archiv autorky

Krasobruslařka Michaela Lucie HanzlíkováFoto:  archiv autorky

„Na začátku jsem byla nervózní, ale pak už jsem to byla já, taková jaká jsem,“ tvrdí Michaela. Mnohem nervóznější prý byla její maminka. Jízdu své dcery v ostravské hale ani neviděla. „A moje babi je doma a chodí po chodbě, nezvládá to ani jedna,“ směje se nadějná krasobruslařka. 

Studentka gymnázia v Ostrově na Karlovarsku si velmi dobře uvědomuje, že se musí neustále zlepšovat. Po startu na mistrovství Evropy by se měla na přelomu března a dubna představit i na světovém šampionátu v Helsinkách. Ještě předtím ji čeká mistrovství světa juniorů na Tchaj-wanu. 

Možná jsme ve vysílání měli budoucí velkou krasobruslařskou hvězdu. Mladá Míša na to rozhodně má! 

Poslechněte si celý rozhovor s s krasobruslařskou Michaelou Lucií Hanzlíkovou.

Autor:  Radim Jehlík
Pořad: Náš host  |  Stanice: Plzeň
Čas vysílání: pondělí-pátek 11:07  |  Délka pořadu: 40 minut  
 

Nové články v rubrice

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Plzeňský kraj
  D5, km 51, ve směru Praha, práce na údržbě mostu, zpevněná krajnice (odstavný pruh) uzavřená, Od 24.11.2017 07:30 Do 24.11.2017 13:45, , údržba a opravy mostů, zdroj: ŘSD
  D5, mezi km 112 a 128, ve směru Rozvadov, pomalu jedoucí vozidlo údržby, práce na zpevněné krajnici, Od 24.11.2017 08:00 Do 24.11.2017 15:00, kácení stromů
  Od 23.11.2017 15:50 do 24.11.2017 15:55; v ulici Domažlická v obci Koloveč okres Domažlice; Pozor! Olej na vozovce; očekávejte kluzkou vozovku

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace