Na ledě se cítím líp než na suchu

Krasobruslařka Michaela Lucie Hanzlíková - Foto:  archiv autorky

Krasobruslařka Michaela Lucie HanzlíkováFoto:  archiv autorky

Je jí teprve sedmnáct let a na poměry krasobruslení začala relativně pozdě, až v osmi letech. Michaela Lucie Hanzlíková ale platí za velký český krasobruslařský talent. Rodačku z Karlových Varů jsme přivítali v našem vysílání.

Ke krasobruslení jí přivedla v dětství kamarádka. „Moje úplné začátky vedla babička. Na tréninky jsme vlastně chodily samy, nikomu jsme to ani neřekly. Až dva dny před prvním závodem jsem se svěřila mamce, protože jsem potřebovala šaty," vzpomíná mladá krasobruslařka na start své kariéry. 

Dnes už je o poznání dál. Hned při svém premiérovém startu na nedávném seniorském mistrovství Evropy v Ostravě postoupila z 15. místa do volných jízd. Mladé Češce fandila vyprodaná aréna, do které se vejde zhruba osm tisíc diváků. „Takovou atmosféru jsem zažila poprvé,“ říká Hanzlíková. 

Krasobruslařka Michaela Lucie Hanzlíková - Foto:  archiv autorky

Krasobruslařka Michaela Lucie HanzlíkováFoto:  archiv autorky

„Na začátku jsem byla nervózní, ale pak už jsem to byla já, taková jaká jsem,“ tvrdí Michaela. Mnohem nervóznější prý byla její maminka. Jízdu své dcery v ostravské hale ani neviděla. „A moje babi je doma a chodí po chodbě, nezvládá to ani jedna,“ směje se nadějná krasobruslařka. 

Studentka gymnázia v Ostrově na Karlovarsku si velmi dobře uvědomuje, že se musí neustále zlepšovat. Po startu na mistrovství Evropy by se měla na přelomu března a dubna představit i na světovém šampionátu v Helsinkách. Ještě předtím ji čeká mistrovství světa juniorů na Tchaj-wanu. 

Možná jsme ve vysílání měli budoucí velkou krasobruslařskou hvězdu. Mladá Míša na to rozhodně má! 

Poslechněte si celý rozhovor s s krasobruslařskou Michaelou Lucií Hanzlíkovou.

Autor:  Radim Jehlík
Pořad: Náš host  |  Stanice: Plzeň
Čas vysílání: pondělí-neděle 11:15  |  Délka pořadu: 45 minut  
 

Nové články v rubrice

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Plzeňský kraj
  silnice I/22, Hluboká - Loučim, okr. Domažlice, práce na inženýrských sítích, zúžené jízdní pruhy, Od 24.04.2017 08:00 Do 15.06.2017 23:59, oprava povrchu komunikace po polovinách vozovky - provoz řízen ...
  silnice I/22, Libkov, okr. Domažlice, práce na inženýrských sítích, levý jízdní pruh uzavřen, Od 24.04.2017 00:00 Do 06.05.2017 23:59, uzavírka jednoho jízdního pruhu, Vydal: Krajský úřad Plzeňského ...
  silnice III/18027 - část obce Lišice, Dolní Lukavice, okr. Plzeň-jih, oprava povrchu vozovky, kyvadlový provoz jedním jízdním pruhem, Od 20.04.2017 07:00 Do 31.05.2017 23:59, UZAVÍRKA III/18027 v obci ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace