Plzeň v žíle: Nejde o to vyhrát, ale dát smysl životu lidí, kteří to potřebují

Pocit vítězství! - Foto:  Cesta za snem

Pocit vítězství!Foto:  Cesta za snem

Letošní Handy Cyklo Maraton vyhrál tým složený z amatérských cyklistů z Plzně a ze Stříbra. Velmi platným členem byl i handicapovaný biker Jan Krauskopf, který se o své dojmy a motivaci přišel krátce po závodě podělit s posluchači Českého rozhlasu Plzeň. Doprovodili ho kapitán týmu originálně nazvaného „Plzeň v žíle“ Jan Kadlec a cyklista Ladislav Stach.

Pravidla závodu jsou celkem jednoduchá: sestavíte čtyřku nebo osmičku cyklistů, členem může být i handicapovaný jezdec. Od pořadatelů dostanete souřadnice startu a cíle, k tomu seznam bodů, kterými musíte projet. A musíte se vyhnout dálnicím a silnicím 1. třídy. V týmu si určíte pořadí, v jakém se jezdci štafetově střídají, takže zatímco jeden šlape, ostatní odpočívají v doprovodném autě. 

Naši hrdinové z týmu Plzeň žíle jeli po celou dobu letošního závodu na medailových příčkách, svoje postavení mohli kontrolovat díky sdílené GPS mapě, na které viděli polohu konkurentů. Nakonec se stali vítězi, ovšem jedním dechem dodávají, že o první místo jim opravdu nešlo. 

„Máme svého patrona, stejně jako desítky ostatních týmů. Naším cílem bylo podat co nejlepší výkon pro kamaráda, který se čerstvě stal vozíčkářem a hledá smysl života,“ říká Jan Krauskopf. 

Cíl závodu nakonec tým Plzeň v žíle proťal za 71 hodin, absolvoval přes 2 000 kilometrů! 

O dalších plánech úspěšných cyklistů, o názorech na svět postižených a „běžných“ sportovců i o mnoha zážitcích z průběhu Handy Cyklo Maratonu si s Janem Krauskopfem, Janem Kadlecem a Ladislavem Stachem povídá Stanislav Jurík. Poslechněte si celý rozhovor.

Pořad: Náš host  |  Stanice: Plzeň
Čas vysílání: pondělí-pátek 11:07  |  Délka pořadu: 40 minut  
 

Nové články v rubrice

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Plzeňský kraj
  Od 19.1.2018 22:25 do 20.1.2018 00:30; na silnici u obce Nýřany okres Plzeň-sever; nehoda; havarované vozidlo; probíhá vyšetřování nehody; Havárie OA se zraněním. ZZS a PČR na místě.
  Od 19.1.2018 19:35 do 20.1.2018 19:40; na silnici 27 v obcích Drahouš, Žďár, Jesenice okres Rakovník, Vysoká Libyně a Kralovice okres Plzeň-sever , délka 12km; ledovka, průjezd se zvýšenou opatrností
  Od 19.1.2018 19:35 do 20.1.2018 19:40; na silnici 26 u obce Česká Kubice okres Domažlice , délka 628m; ledovka, průjezd se zvýšenou opatrností

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace