O stanici

Český rozhlas Plzeň - Foto: ČRo Plzeň

Český rozhlas PlzeňFoto: ČRo Plzeň

Český rozhlas Plzeň je regionální rozhlasovou stanicí, která svým signálem pokrývá území západních Čech. Vysílání stanice je zaměřeno především na regionální dění v Plzeňském a Karlovarském kraji, ale má také přesahy do regionu Jihočeského, středních i severních Čech. Nabízíme velmi širokou a pestrou nabídku hudebních i slovesných pořadů.

Jsme rozhlasem tradičním, rozhlasem veřejné služby pro všechny obyvatele a příznivce západních Čech, nicméně naše vysílání si ladí především posluchači střední a starší generace. Posluchač je rychle a objektivně informován o denních událostech, rozhlas mu pomáhá v orientaci a rozvíjení znalostí, je mu společníkem ve volném čase. Důraz ve zpravodajských relacích je na informace z regionu. 

Programové schéma je koncipováno jako proudové vysílání, strukturované do několika denních velkých bloků (např. Dobré ráno, dopolední program, víkendový program). V těchto blocích ovšem najdete i pořady hudební nebo slovesné, které mají svojí pravidelnou periodicitu. Muziky, muziky (připravuje Jaroslav Kopejtko a 2x/měsičně i Antonín Bulka), folklorní Špalíček (Michaela Vondráčková, Zdeňek Bláha, Miroslav Šimandl, Josef Kuneš, Zdeněk Vejvoda), Hvězdy, hity, legendy (Petr Vacek, Jaroslav Kopejtko a Zdeňek Raboch), Česko - země neznámá, Pochoutky, Hobby magazín, Humoriáda a řada dalších pořadů (podrobný rozpis najdete v sekci program). 

Český rozhlas jako takový si zakládá na správném používání i využívání mateřského jazyka a mluvené slovo je základním prostředkem veřejné služby rozhlasu. Objevuje se v publicistických pořadech (komentáře, fejetony), Náš příběh, Poradíme vám, diskusní podvečerní pořad Co vás zajímá, Hobby poradna, apod. 

V hudební oblasti se ČRo Plzeň zaměřuje na tzv. střední proud, dále na lidovou hudbu (dechovka, folklór) a žánry folk a country. Ve vysílání převažuje česká hudební tvorba od 60. let až po současnost. 

Slovo zábavné provází posluchače denně ve chvilkách humoru nazvané Úsměv, prosím a o víkendu vždy v pořadu Vzpomínky nám zůstanou (moderuje Vladimír Hron), veřejná rozhlasová nahrávka Posezení v divadle (Petr Jančařík), Humoriáda, Hvězdné návraty (Patrik Rozehnal) a Staří holubi se vracejí. 

Slovu uměleckému patří v sobotu v podvečer kulturně-publicistický magazín Horizont nebo literárně-dokumentaristický Kaleidoskop. Magazín věnující se duchovnímu světu s názvem Mezi nebem a zemí mohou posluchači najít v našem vysílání v sobotu po 9.00 hod. 

Český rozhlas Plzeň ve všední dny vysílá v odpoledním čase 14:00 - 16:00 hodin paralelní samostané vysílání zvlášť pro Plzeňský a Karlovarský kraj. Karlovarské studio se v tomto čase začalo v éteru samostatně prezentovat od ledna 2007. 

V rozhlasové budově s vynikajícím technickým zázemím a nahrávacími studii vznikla řada nahrávek od populární hudby, přes díla klasické hudby až po velké rozhlasové hry.  

Budova Českého rozhlasu Plzeň je od roku 2000 chráněnou kulturní památkou.  


Zvětšit mapu

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Plzeňský kraj
  D5, mezi km 50 a 47.6, ve směru Praha, pomalu jedoucí vozidlo údržby, pravý jízdní pruh uzavřen, Od 26.02.2018 07:45 Do 26.02.2018 08:30, , údržba a opravy telematiky, zdroj: ŘSD
  silnice I/27, část obce Kozí, v katastru obce Běšiny, okr. Klatovy, stavební práce, levý jízdní pruh uzavřen, Od 27.02.2018 10:00 Do 09.03.2018 23:59, uzavírka (částečná) silnice I/27 (v extravilánu), ...
  Od 27.2.2018 07:00 do 9.3.2018 19:00; na silnici 27 u obce Běšiny okres Klatovy , délka 1.5km; práce na silnici; jeden jízdní pruh uzavřen

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace