Posezení v divadle

Čas vysílání: sobota 13:04 (třetí, čtvrtý, případně i pátý týden v měsící)  |  Délka pořadu: 56 minut  
 
Posezení v divadle - Foto:  rawaku5

Posezení v divadleFoto:  rawaku5

Pořad Posezení v divadle aneb Neočekávaný dýchánek je zábavná talk-show Petra Jančaříka s hosty, natáčená po celá léta v Divadle Miroslava Horníčka v Plzni, nyní v Divadle Alfa.

K humornému povídání si autor a moderátor pořadu zve známé i méně známé osobnosti ze západních Čech i mimo ně. Základní sestavu tvoří Petr Jančařík a dva hosté - Marie Formáčková a Vladimír Mertlík, kteří vtipnou formou zpovídají další pozvané hosty a představují je návštěvníkům divadla i posluchačům rozhlasu. 

Jde o zábavný program, do kterého přicházejí herci, zpěváci, spisovatelé, lidé nejrůznějších profesí i nová nadějná hudební seskupení. Skladba hostů bývá různorodá a autor se snaží, aby je spojoval společný zájem. To neplatí vždy. Na každé talk-show je ovšem minimálně jedna hlavní inspirativní osobnost. Pořad oslovuje především střední a starší generace, ale na nahrávkách zaznamenáváme i mladé lidi. Za dobu existence pořadu je měsíc co měsíc divadlo vyprodané. 

Části pořadů těchto veřejných rozhlasových nahrávek úspěšně reprezentují Český rozhlas Plzeň na mezinárodní soutěži Znojemský hrozen ve Zlíně, kde získal první místo, obsadil několik druhých míst i čestná uznání v mezinárodní konkurenci rozhlasových pořadů. 

Připravuje: Petr Jančařík 

Historie pořadu: 

Tato veřejná rozhlasová nahrávka začala psát svoji historii už začátkem 90. let, kdy se natáčela na nejrůznějších scénách v Plzni. Svoji domovskou scénu získala od září roku 1997 nejprve v Divadle Kruh v Plzni a později ve stejném divadle, ale s novým názvem – Divadlo Miroslava Horníčka. Z důvodu zbourání Kulturního domu v Plzni, ve kterém Divadlo Miroslava Horníčka sídlilo, došlo v červnu roku 2011 k přestěhování natáčení pořadu do nových prostor, do Divadla Alfa v Plzni. 

Za více než 20 let trvání pořadu se na jevištích vystřídaly už stovky hostů. Patřil mezi ně především ten, po kom se divadlo jmenovalo, Miroslav Horníček. Také další jména patří k nejvýznamnějším osobnostem české kultury. Za všechny jmenujme Stellu Zázvorkovou, Helenu Růžičkovou, Jiřinu Bohdalovou, Jiřího Sováka, Jaroslava Uhlíře a další a další. Přes 10 let také přijížděl do Plzně nezapomenutelný komik a herec Jiří Wimmer, který tu hosty i publikum nejen bavil svým nezaměnitelným humorem, ale také chystal nejrůznější pochoutky. Tuto činnost částečně převzal Vladimír Mertlík, který společně s Marií Formáčkovou patří mezi stálé hosty dodnes. 

Autor:  Petr Jančařík
Pořad: Posezení v divadle  |  Stanice: Plzeň
Čas vysílání: sobota 13:04 (třetí, čtvrtý, případně i pátý týden v měsící)  |  Délka pořadu: 56 minut  
 
Plzeňský kraj
  Od 23.6.2017 07:05 do 08:05; v ulici Na Hrázi v obci Sušice okres Klatovy; Křižovatka ulice Volšovská x Na Hrázi.; nehoda; havarované vozidlo; OA bez zranění, únik provozních kapalin nehlášen.
  Od 23.6.2017 06:40 do 07:40; D5 - 53.5km na trase Praha - Rozvadov; Na km 53,5 ve směru Praha - Rozvadov.; nehoda; havarované vozidlo; OA narazilo do pneumatiky ležící na dálnici,došlo k poškození vozidla ...
  místní komunikace náměstí Míru, Domažlice, okr. Domažlice, uzavřeno, Od 02.07.2017 13:00 Do 02.07.2017 22:00, ul. nám. Míru ve městě Domažlice - konání akce "Hudba na náměstí", Vydal: Městský úřad Do ...

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace