Divadelní zápisník

Čas vysílání: sobota 08:40  |  Délka pořadu: 10 minut  
 
Divadelní zápisník

Divadelní zápisník

Informujeme vás o dění na divadelních scénách západních Čech.

Divadelně-publicistický magazín poskytující informace o činnosti profesionálních, ale také nezávislých a amatérských divadel v Plzeňském a Karlovarském kraji. 

Divadelní zápisník přináší rozhovory o premiérách profesionálních, nezávislých a amatérských divadel, doplněné "prvními ochutnávkami", tedy ukázkami z představení. Vzhledem k bohaté divadelní tradici českého západu, zápisník systematicky informuje o soutěžních a nesoutěžních přehlídkách alternativních formací, dětských či studentských divadel nebo ochotníků, o významných oceněních nebo o výročích předních osobností. V případě aktuální potřeby se pořad věnuje kauzám z divadelního prostředí a někdy obsahuje názorové žánry jako je recenze nebo poznámka. Oslovuje posluchače, kteří jsou příznivci některého z kamenných divadel na západě Čech, snaží se ale také informovat o novinkách divadelníky-amatéry, kterých jsou v obou regionech stovky. 

Připravuje a moderuje: Petra Kosová 

Historie pořadu: 

Divadelní zápisník začal připravovat v roce 1993 herec činohry Divadla J. K. Tyla v Plzni Antonín Kaška. V té době se zabýval pouze plzeňským Divadlem J. K. Tyla. Od roku 1997 připravovala Divadelní zápisník Alena Zemančíková, která ho proměnila na divadelně kritický magazín. Od roku 2004 připravuje a moderuje Divadelní zápisník Petra Kosová. 

Autor:  Petra Kosová
Pořad: Divadelní zápisník  |  Stanice: Plzeň
Čas vysílání: sobota 08:40  |  Délka pořadu: 10 minut  
 
Plzeňský kraj
  Srážky: přeháňky, D5-77,8
  Srážky: přeháňky, D5-78,2
  silnice II/191, Klatovy - Dolní Lhota, okr. Klatovy, oprava povrchu vozovky, zúžení vozovky na jeden jízdní pruh, Od 25.10.2017 07:00 Do 30.11.2017 23:59, Částečná uzavírka provozu sil. II/191 v úseku ...

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace