Horizont

Čas vysílání: sobota 18:04 (liché týdny)  |  Délka pořadu: 26 minut  
 
Horizont

Horizont

Nejzajímavější informace z kulturní scény západu Čech!

Kulturně-publicistický magazín Horizont přináší aktuální informace z oblasti kultury v Plzeňském a Karlovarském kraji. Nabízí také krátké ukázky z literárních či hudebních děl nebo výjimečně i názorové žánry. 

Pořad oslovuje především milovníky kultury, kteří nemají čas pravidelně sledovat dění v regionu. Proto je cílem pořadu nabízet každý týden v necelé půlhodině souhrn nejvýznamnějších událostí ze všech kulturních žánrů a z celého západu Čech. V tom je pořad jedinečný, šíří záběru i hloubkou a korektností, ale také atraktivitou zvukových nahrávek. Pořad se skládá z rozhovorů k významným aktuálním výstavám, novým knižním publikacím, historickým nebo třeba architektonickým přednáškám a hudebním událostem. Věnuje se také problematickým kauzám a obsáhlejším kulturním tématům. Pravidelně informuje o programu filmového klubu, někdy nabízí také krátké ukázky z vydávaných literárních děl, vítězných prací literárních soutěží nebo hudební ukázky. Všímá si také zajímavých kulturních osobností, které v regionu žijí nebo ho navštívili v souvislosti s mimořádnou událostí. Čas od času přinese Horizont kratší názorový žánr, např. v podobě poznámky. 

Připravuje a moderuje: Petra Kosová

Pravidelní přispěvatelé: Petra Hynčíková, Petra Kosová, Dominik Mačas a Jan Kastner

Historie pořadu: 

Původně literární pořad, občas doplněný publicistkou, měl název Regiolit a tehdejší plzeňské studio Československého rozhlasu ho vysílalo od roku 1993. V říjnu roku 2001 se Regiolit přerodil v kulturně-publicistický magazín Horizont. 

Autor:   ČRo Plzeň
Pořad: Horizont  |  Stanice: Plzeň
Čas vysílání: sobota 18:04 (liché týdny)  |  Délka pořadu: 26 minut  
 
Plzeňský kraj
  silnice I/22, Nalžovské Hory - Hradešice, okr. Klatovy, pomalu jedoucí vozidlo údržby, Od 25.02.2018 09:19 Do 25.02.2018 16:00, kácení stromů.
  Od 24.2.2018 18:55 do 25.2.2018 19:00; v ulici Rokycanská v obci Plzeň , délka 289m; Pozor! Olej na vozovce; rozlitý olej na vozovce, HZS na místo.
  silnice I/27, část obce Kozí, v katastru obce Běšiny, okr. Klatovy, stavební práce, levý jízdní pruh uzavřen, Od 27.02.2018 10:00 Do 09.03.2018 23:59, uzavírka (částečná) silnice I/27 (v extravilánu), ...

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace