Špalíček

Čas vysílání: pondělí-pátek 19:04  |  Délka pořadu: 26 minut  
 
Špalíček - Foto: Zdeněk Vaiz,  MFF CIOFF PLZEŇ

ŠpalíčekFoto: Zdeněk Vaiz, MFF CIOFF PLZEŇ

Oblíbený třicetiminutový tématicky vymezený pořad věnovaný folkloru a lidovému umění západních Čech, který je příležitostně doplněn o hudební "výlet" za moravskými muzikami a zpěváky.

Špalíček lidových písní připravují renomovaní tvůrci z oblasti folklorismu. Všichni jsou zároveň aktivními muzikanty. Autoři nabízejí posluchačům nejenom pěkné lidové písničky, mapující především západočeský folklór, ale nevyhýbají se ani přesahům do jiných - českých i moravských regionů. Využívají přitom bohatého hudebního archívu ČRo Plzeň i aktuálních nahrávek lidových muzik. Ve svých pořadech zpracovávají témata, která se váží k lidové hudbě - pořady o výročním a rodinném zvykosloví, o regionální lidové kultuře, sběratelích, lidových muzikantech, zpěvácích atd. Odrážejí se v nich i životní zkušenosti a postřehy autorů pořadu.  

Připravuje a moderuje: v průběhu týdne se u mikrofonu pravidelně střídají Zdeněk Bláha, Miroslav Šimandl, Michaela Vondráčková, Josef Kuneš, Zdeněk Vejvoda a také Jaroslav Krček (od roku 2007 do roku 2010). 

Historie pořadu: 

Do vysílání ČRo Plzeň byl pořad zařazen v roce 1993, jeho předchůdcem byl pořad Hrají a zpívají Plzeňáci. 

Autor:   ČRo Plzeň
Pořad: Špalíček  |  Stanice: Plzeň
Čas vysílání: pondělí-pátek 19:04  |  Délka pořadu: 26 minut  
 
Plzeňský kraj
  Od 26.6.2017 11:50 do 12:50; v ulici Plzeňská v obci Klatovy; na úrovni ulice Pod Koníčky; porouchané vozidlo, očekávejte zdržení; neprůjezdný jeden jízdní pruh; traktor s elektronicky zablokovaným motorem, ...
  Od 26.6.2017 11:20 do 12:20; v ulici Vejprnická v obci Plzeň; křiž. s ul. Vejprnická; nehoda; 2 havarovaná vozidla; 2 x OA bez zranění, únik provozních kapalin nehlášen.
  ulice náměstí Míru, Domažlice, okr. Domažlice, uzavřeno, sportovní akce, Od 27.06.2017 06:00 Do 27.06.2017 22:00, ul. nám. Míru ve městě Domažlice, Vydal: Městský úřad Domažlice

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace