Vaříte s Českým rozhlasem Plzeň

Čas vysílání: pondělí, pátek 09:20  |  Délka pořadu: 5 minut  
 
Vaříte s Českým rozhlasem Plzeň - Foto:  Highways Agency

Vaříte s Českým rozhlasem PlzeňFoto:  Highways Agency

Rozmanité kuchařské recepty od posluchačů i profesionálních kuchařů z různých míst v regionu.

Pojítkem mezi lidmi může být dobré jídlo. Důkazem je i oblíbená kulinářská rubrika, která v průběhu roku uspokojí snad každého jedlíka. Díky telefonátům posluchaček (zřídka i posluchačů) dostáváme recepty na jídla slaná, sladká, kyselá, tučnější i dietní, masitá i čistě zeleninová, jednoduchá a levná, ale i na taková, která třeba na přípravu a obsah peněženky kladou větší nároky. 

Hospodyňky prolistují domácí kuchařky zděděné po babičkách, pochlubí se svými osvědčenými postupy, případně pošlou do světa recept na zákusek, který ochutnaly u kamarádky. Dobré nápady se lavinově šíří, z vybraných rozhlasových receptů si posluchačky v domácnostech vytvářejí vlastní kuchařské knihy a po čase se nestačíme divit, co už lidé v regionu na podkladě našeho kuchařského okénka stačili vyzkoušet a ochutnat. 

Každou středu nám inspiraci dávají profesionální kuchaři z nejrůznějších míst v západních Čechách. Zastihneme je obvykle právě v situaci, kdy už něco kuchtí. Ať už je to v restauracích po Plzni, v Nepomuku, v Dobřívě nebo třeba v Konstantinových Lázních.  

Pátky patří receptům osvědčené kuchařské specialistky Mirky Kuntzmannové, zatímco první nebo druhé pondělí v měsíci za námi přichází šéfkuchař Ivo Růžička, a to s čerstvě uvařeným voňavým jídlem, které je určeno pro výherce tradiční soutěže. Ten tak obědvá přímo v rozhlasovém studiu během živého vysílání. 

Všechny recepty z rubriky Vaříte s Českým rozhlasem Plzeň jsou po odvysílání k dispozici na recepci plzeňské rozhlasové budovy, stejně jako v elektronické podobě v archivu na webových stránkách

Připravuje a moderuje: Květa Bodollová, Stanislav Jurík, Vladimír Šťovíček, Roman Stupka a Iva Kokešová, společně s Mirkou Kuntzmannovou a našimi posluchači. 

Historie pořadu: 

Tato rubrika se vysílá od 1. 4. 1999. Název prošel několika změnami, od původního pojmenování „Co dnes vaříme?“, přes „Co vaříte?“ (od 2.4.2004), až po dnešní „Vaříte s Českým rozhlasem Plzeň“, který byl zaveden 6. 12. 2010. Do 30. června 2016 jsme rubriku vysílali každý všední den. Od 1. července 2016 jsme rubriku začali vysílat v pondělí, středu a pátek. Od 1. ledna 2017 jí vysíláme v pondělí a v pátek. 

Autor:   ČRo Plzeň
Pořad: Vaříte s Českým rozhlasem Plzeň  |  Stanice: Plzeň
Čas vysílání: pondělí, pátek 09:20  |  Délka pořadu: 5 minut  
 
Plzeňský kraj
  místní komunikace, náměstí Republiky, Horšovský Týn, okr. Domažlice, uzavřeno, Od 17.12.2017 08:00 Do 17.12.2017 20:00, Úplná uzavírka místních komunikací v Horšovském Týně na náměstí Republiky (horní ...
  místní komunikace, náměstí Republiky, Horšovský Týn, okr. Domažlice, uzavřeno, Od 17.12.2017 08:00 Do 17.12.2017 20:00, Úplná uzavírka místních komunikací v Horšovském Týně na náměstí Republiky (horní ...
  ulice Ruská, Plzeň 2-Slovany, uzavřeno, stavební práce, Od 23.12.2017 00:00 Do 31.01.2018 23:59, na místní komunikaci III. třídy C2811 Ruská, v Plzni - úplná uzavírka vozovky, v úseku u objektu číslo ...

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace