Vaříte s Českým rozhlasem Plzeň

Čas vysílání: pondělí, pátek 09:20  |  Délka pořadu: 5 minut  
 
Vaříte s Českým rozhlasem Plzeň - Foto:  Highways Agency

Vaříte s Českým rozhlasem PlzeňFoto:  Highways Agency

Rozmanité kuchařské recepty od posluchačů i profesionálních kuchařů z různých míst v regionu.

Pojítkem mezi lidmi může být dobré jídlo. Důkazem je i oblíbená kulinářská rubrika, která v průběhu roku uspokojí snad každého jedlíka. Díky telefonátům posluchaček (zřídka i posluchačů) dostáváme recepty na jídla slaná, sladká, kyselá, tučnější i dietní, masitá i čistě zeleninová, jednoduchá a levná, ale i na taková, která třeba na přípravu a obsah peněženky kladou větší nároky. 

Hospodyňky prolistují domácí kuchařky zděděné po babičkách, pochlubí se svými osvědčenými postupy, případně pošlou do světa recept na zákusek, který ochutnaly u kamarádky. Dobré nápady se lavinově šíří, z vybraných rozhlasových receptů si posluchačky v domácnostech vytvářejí vlastní kuchařské knihy a po čase se nestačíme divit, co už lidé v regionu na podkladě našeho kuchařského okénka stačili vyzkoušet a ochutnat. 

Každou středu nám inspiraci dávají profesionální kuchaři z nejrůznějších míst v západních Čechách. Zastihneme je obvykle právě v situaci, kdy už něco kuchtí. Ať už je to v restauracích po Plzni, v Nepomuku, v Dobřívě nebo třeba v Konstantinových Lázních.  

Pátky patří receptům osvědčené kuchařské specialistky Mirky Kuntzmannové, zatímco první nebo druhé pondělí v měsíci za námi přichází šéfkuchař Ivo Růžička, a to s čerstvě uvařeným voňavým jídlem, které je určeno pro výherce tradiční soutěže. Ten tak obědvá přímo v rozhlasovém studiu během živého vysílání. 

Všechny recepty z rubriky Vaříte s Českým rozhlasem Plzeň jsou po odvysílání k dispozici na recepci plzeňské rozhlasové budovy, stejně jako v elektronické podobě v archivu na webových stránkách

Připravuje a moderuje: Květa Bodollová, Stanislav Jurík, Vladimír Šťovíček, Roman Stupka a Iva Kokešová, společně s Mirkou Kuntzmannovou a našimi posluchači. 

Historie pořadu: 

Tato rubrika se vysílá od 1. 4. 1999. Název prošel několika změnami, od původního pojmenování „Co dnes vaříme?“, přes „Co vaříte?“ (od 2.4.2004), až po dnešní „Vaříte s Českým rozhlasem Plzeň“, který byl zaveden 6. 12. 2010. Do 30. června 2016 jsme rubriku vysílali každý všední den. Od 1. července 2016 jsme rubriku začali vysílat v pondělí, středu a pátek. Od 1. ledna 2017 jí vysíláme v pondělí a v pátek. 

Autor:   ČRo Plzeň
Pořad: Vaříte s Českým rozhlasem Plzeň  |  Stanice: Plzeň
Čas vysílání: pondělí, pátek 09:20  |  Délka pořadu: 5 minut  
 
Plzeňský kraj
  Od 21.10.2017 10:50 do 22:00; na silnici 20 na vjezdu do obce Losiná okres Plzeň-město , délka 3.5km; práce na silnici, očekávejte zdržení; dlouhé kolony; oprava povrchu vozovky; řízeno světelnou signalizací, ...
  silnice II/191, Klatovy - Dolní Lhota, okr. Klatovy, oprava povrchu vozovky, zúžení vozovky na jeden jízdní pruh, Od 25.10.2017 07:00 Do 30.11.2017 23:59, Částečná uzavírka provozu sil. II/191 v úseku ...
  ulice Mánesova, Domažlice, okr. Domažlice, uzavřeno, stavební práce, Od 23.10.2017 00:00 Do 03.11.2017 23:59, ul. Mánesova ve městě Domažlice, Vydal: Městský úřad Domažlice

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace