Publicistika

Čas vysílání: pátek 10:10  |  Délka pořadu: 5 minut  
 
Publicistika

Publicistika

Díváme se problémům na zoubek!

Publicistické příspěvky připravuje pro Český rozhlas Plzeň zhruba desítka odborníků různého zaměření, zájmů a věkových skupin. Autoři sledují aktuální dění v západočeském regiou i obecné společenské jevy, které zasazují především do regionálního kontextu. 

Styl fejetonů a komentářů je velmi různorodý, někdy se pohybuje až na hranici povídky: například v případě oblíbeného autora humorných zamyšlení, faráře Jiřího Barhoně. Svébytný košatý jazykový styl má zase Radek Diestler. Pravidelnou poznámku vyjadřující se ke společenským jevům a událostem v Karlovarském kraj připravuje každý čtvrtek Lubomír Stejskal. 

Autoři si všímají problémů ve zdravotnictví, komunální politice, kulturní politice, komentují významné kauzy. Nezapomínají ani na zdánlivě drobné křivdy nebo menší nesnáze, které ale lidem v důsledku velmi komplikují život. 

Pozorně a důkladně rozebraný problém může být významným příspěvkem do diskuse! Významné jsou také historické kontexty a sledování specifických regionálních problémů – jako je třeba pohraničí apod.  

Autorská rozmanitost přispívá k tematické šíři a k názorově odlišným pohledům na zpracovávaná témata. A také k odlišným literárním stylům. Prioritu mají vždy témata vázána na západ Čech! 

Připravuje: Petra Kosová, Tomáš Bernhardt, Lubomír Stejskal, Jiří Stočes, Alena Zemančíková, Radek Diestler, Jiří Barhoň, Zbyněk Ungr, Jana Kořínková a další. 

Historie pořadu:  

Komentáře, fejetony, zamyšlení a poznámky vysílá ČRo Plzeň pravidelně od nástupu Ondřeje Vaculíka do funkce šéfredaktora v roce 2001. O. Vaculík byl do roku 2009 stálým přispěvatelem této rubriky i jako externí spolupracovník ČRo Plzeň. Od roku 2004 až dosud se po redakční stránce i jako autorka věnuje publicistické činnosti členka Kulturní redakce ČRo Plzeň Petra Kosová. 


 

Autor:   ČRo Plzeň
Pořad: Publicistika  |  Stanice: Plzeň
Čas vysílání: pátek 10:10  |  Délka pořadu: 5 minut  
 
Plzeňský kraj
  Srážky: přeháňky, D5-83,6
  Srážky: sněžení, D5-84,5
  Od 20.2.2018 13:40 do 15:45; v ulici Hlavní v obci Tlučná okres Plzeň-sever; nehoda; 2 havarovaná vozidla; 2 x OA bez zranění. PČR na místo.

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace