Kulturní tipy

Kulturní tipy - Foto: Eva Dvořáková

Kulturní tipyFoto: Eva Dvořáková

Aktuální přehled kulturních a společenských tipů z Plzeňského a Karlovarského kraje.

Lukáš Kudrna - Pařezy ve větru – to je nová výstava, kterou zítra otevře Státní zámek Nebílovy, a to v 18 hodin. Lukáš Kudrna se narodil v Plzni. Vystudoval uměleckou školu Zámeček a posléze obor ilustrace a grafika na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Jeho malby, kresby, grafiky, ilustrace a komiksy uvidíte do 11. června. 

Poetický kabaret aneb Návrat do první republiky můžete shlédnout v pátek ve výstavní síni Masné krámy v Plzni. Prvorepublikový humor doplněný přehlídkou prvorepublikové módy připravilo Poetické divadlo na 18. hodinu. 

Přijďte si prohlédnout výstavu Zdeňka Vacka - Čtyři cesty na sever ze čtyř cest autostopem za polární kruh po švédské a finské tundře, norských fjordech a Lofotských ostrovech. Součástí výstavy jsou kresby Luboše Pecha, který ilustroval knihu Bore bejvi (Krásný den) z třetí cesty Zdeňka Vacka po polárních oblastech Skandinávie. Výstavu najdete v centru Totem v Plzni do 19. května. 

Zámek Chudenice na Klatovsku chystá na sobotu 22. dubna zábavný pořad, jehož hlavní protagonistkou je majitelka nejnakažlivějšího smíchu na světě - Uršula Kluková. Diváci se mohou těšit na historky o rodině, vzpomínky na Miloslava Šimka, ale také na scénky, kde se Uršula Kluková představuje jako první majitelka veřejného domu nebo naopak stydlivá dáma na návštěvě u sexuologa. Celý večer je propojen řadou evergreenů v podání Šimona Pečenky. Představení začíná v 16 hodin. 

Nejúspěšnější představení Severočeského divadla poslední doby, které sklidilo četné úspěchy nejen v České republice, ale i v zahraničí - Nabucco, je od 19hodin na programu Západočeského divadla v Chebu

Art Centrum Galerie 4 v Chebu zve na výstavu Jaroslava Kučery Lidé, které jsem potkal. Vernisáž se uskuteční dnes od 18hodin. Návštěvníky čeká projekce fotografií a beseda s autorem v galerijním klubu. Samotná výstava potrvá do 28. května. 

Koncert Západočeského symfonického orchestru v Domě Casino v Mariánských Lázních nabídne od 19:30 hodin skladby George Gershwina a Maurice Ravela. 

Velký den bezpečnosti začne v 16 hodin a Mírovém náměstí v Ostrově na Karlovarsku. Prezentovat se tu bude Policie České Republiky, Městská policie Ostrov, hasičský sbor i Vězeňská služba. Nebudou chybět ukázky výzbroje a výstroje, výcvik služebních psů či jízdy zručnosti. 

Odpoledne deskových her naplánoval na 15hodinu herní klub Krajské knihovny v Karlových Varech - Dvorech. Uskuteční se v dětském oddělení. 

Galerie Duhová Paleta v Karlových Varech otevřela výstavu prací dětí výtvarného oboru Základní školy a Základní umělecké školy Šmeralova. Expozice dostala název Radost z tvorby II. 

Městské muzeum Mariánské Lázně - Galerie Goethe zve na výstavu fotografa Pavla Koppa nazvanou „Mariánské Lázně - Člověk ve městě - Město v člověku". Jeho snímky zachycují ulice lázeňského města, můžete obdivovat do 30. dubna. 

Autor:  Iva Kokešová
Pořad: Kulturní tipy  |  Stanice: Plzeň
Čas vysílání: pondělí-pátek 05:50, 09:10 a 14:25; sobota-neděle 5:50, 8:30 a 14:10  |  Délka pořadu:  
 

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Plzeňský kraj
  Srážky: sněžení, D5-118,1
  Od 21.1.2018 15:20 do 16:25; D5 - 117km na trase Praha - Rozvadov; porouchané vozidlo, očekávejte zdržení; neprůjezdná zpevněná krajnice
  Od 21.1.2018 14:45 do 16:50; na silnici 27 u obce Třemošná okres Plzeň-sever; nehoda; probíhá vyšetřování nehody, nebezpečí; 3 x OA bez zranění.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace