Zpravodajství29. října  2014 v 01:00  

Projekt Skryté město odhalí neznámé stránky Plzně i příběhy ze života místních obyvatel

Projekt chce návštěvníkům přiblížit běžný život Plzeňanů - Foto:  Plzeň 2015

Projekt chce návštěvníkům přiblížit běžný život PlzeňanůFoto:  Plzeň 2015

Společnost Plzeň 2015 zveřejnila mapu, která v internetové podobě ukazuje zajímavosti města i příběhy jeho obyvatel. Už teď je v ní zhruba stovka špendlíků označující jednotlivé události. Později mapu doplní také mobilní aplikace.

Do mapy přidají autoři postupně devět postav, které návštěvníky Plzní provedou. Už teď je k dispozici příběh plzeňské architektky, která rozebírá klady a zápory města. 

„Pracujeme i na dalších postavách a myslím, že do Vánoc budou hotové další dva až tři příběhy. Teď pracujeme na postavě bednáře prazdroje a postavě Američana, veterána, který osvobozoval Plzeň,“ uvádí další postupy v projektu jeho manažer Jakub Deml. 

 

O Projektu Skryté město, který má lidem ukázat i méně známě stránky Plzně, mluví jeho manažer Jakub Deml

Vložit na svůj web

Mapa je základem Skrytého města, ale důležitou součástí bude i mobilní aplikace nabízející tipy pro turisty. 

„Návštěvníka se snaží zorientovat v Plzni, dát mu praktické informace kde co je, kam se jít najíst, kde jsou kavárny s Wi-Fi,“ vyjmenovává Deml. 

Projekt chce návštěvníkům přiblížit i běžný život Plzeňanů, a to prostřednictvím Plzeňské pohostinnosti. 

„Plzeňáci sami jsou v aktivní roli někoho, kdo hostí, nabízí a ukazuje Plzeň. Umožňuje návštěvníkům se do města ponořit hlouběji. Trend je takový, že si lidé už nechtějí připadat jako turisté, ale chtějí zažít město z pohledu místních,“ vysvětluje manažer projektu. 

Poslední částí Skrytého města má být unikátní fotogalerie, která vznikne ze vzpomínek místních obyvatel. 

„Výzva je jednoduchá, máte-li fotografie, které byste byli ochotni sdílet, tak je nabídněte. Z fotografií se pak budou vytvářet tematické kolekce na téma krajina, lidé, aktivity. Pak vznikne kniha i výstava,“ žádá Jakub Deml. 

„Když se dají fotografie dohromady, vznikne z toho vlastně takový obraz města, toho, jak Plzeňáci žijí, co je zajímá, jak vnímají svět,“ dodává. 

Mapa skrytého města je už aktivní na internetu. Mobilní aplikaci vydá Plzeň 2015 na začátku příštího roku. 

Úvodní stránka projektu Skryté město - Foto: Maňourová Anna

Autor:  Adam Vlček, Maňourová Anna

Nové články v rubrice

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Plzeňský kraj
  silnice I/26 (ulice Plzeňská), Chotěšov, okr. Plzeň-jih, práce na inženýrských sítích, pravý jízdní pruh uzavřen, Od 01.10.2017 00:00 Do 16.11.2017 23:59, Na silnici I/26 v Chotěšově - silniční provoz ...
  silnice III/16911, v katastru obce Prášily, okr. Klatovy, oprava povrchu vozovky, zúžení vozovky na jeden jízdní pruh, Od 30.09.2017 00:00 Do 31.10.2017 23:59, částečná uzavírka provozu na sil. III/16911 ...
  ulice Františkánská, mezi křižovatkami ulic Kopeckého sady a náměstí Republiky, Plzeň 3, Plzeň, uzavřeno, práce na inženýrských sítích, Od 01.10.2017 00:00 Do 30.11.2017 23:59, úplná uzavírka Františkánské ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace