V centru Plas se snoubí baroko a přítomnost

Plasy - klášter

Plasy - klášter

Novou moderní podobu získá v příštím roce centrum města Plasy na severním Plzeňsku, kterému vévodí významná barokní památka - bývalý cisterciácký klášter. Město získalo dotaci ve výši 31 milionů korun od Evropské unie a dalších 80 milionů zaplatí stát. Pokračuje starosta Miloslav Hurt.

 

V centru Plas se snoubí baroko a přítomnost

Vložit na svůj web

Více než 100 milionů Kč poputuje na regeneraci centra města, jehož investorem je Ředitelství silnic a dálnic. Přes 70 milionů Kč vydá Státní fond dopravní infrastruktury, 31 milionů korun dostaly Plasy z programu ROP. Peníze půjdou zejména do silnic, kruhové křižovatky, nového mostu přes Střelu a lávky, která bude spojovat klášter s novým parkovištěm. Samo město vydá na tyto akce další tři miliony korun. 

Plasy - klášter - knihovní sál

Plasy - klášter - knihovní sál

Se stavebními pracemi se začne v únoru a hotovo by mělo být na konci příštího roku. Do roku 2010 se zřejmě protáhnou pouze parkové úpravy. Všechny akce se připravovaly Plasy šest let. 

Centrum architektonického dědictví je podle starosty, jeden z nosných programů ministerstva kultury a technického muzea. Počítá s obnovou všech budov kolem kláštera. Měli by tam působit řemeslníci, architekti, restaurátoři a studenti. Vzniknou tam dílny, přednáškové sály, depozitáře, lapidárium i kavárna, kde se budou pořádat konference a školení. Do "mrtvé" památky se vrací život. 

Autor:  Směna ČRo Plzeň
Pořad: Tento pořad se již nevysílá!  |  Stanice: Plzeň
Čas vysílání: Tento pořad se již nevysílá!  
 

Nové články v rubrice

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Plzeňský kraj
  Od 24.11.2017 12:10 do 14:15; na silnici 117 u obce Letiny okres Plzeň-jih; nehoda; 2 havarovaná vozidla; OA x NA, bez zranění.
  Od 24.11.2017 12:00 do 14:05; v ulici Borská v obci Plzeň; nehoda; havarované vozidlo; OA x chodec.
  silnice III/19853, Dlouhý Újezd - Maršovy Chody, okr. Tachov, uzavřeno, oprava povrchu vozovky, Od 27.11.2017 00:00 Do 29.11.2017 23:59, Úplná uzavírka silnice III 19853 Dlouhý Újezd, Objížďka - bez rozlišení: ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace