Kultura a kulturní dědictví je téma workshopu v Plzni a Plasích

Klášter Plasy - sýpka - Foto:  www.klaster-plasy.cz

Klášter Plasy - sýpkaFoto:  www.klaster-plasy.cz

V Plzni dnes začíná už druhý ročník dvoudenního workshopu na téma Kultura a kulturní dědictví, teorie a praxe. Pořádá ho Národní památkový ústav v Plzni, Ústav evropských teritoriálních studií Filozofické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích ve spolupráci s projektem Plzeň 2015 a občanským sdružením Johan. Workshop je určen především studentům středních a vysokých škol, ale i dalším zájemcům z řad široké veřejnosti.

Dvoudenní workshop si klade za cíl představit různá pojetí pojmu kultura. Účastníci budou mít možnost nahlédnout pod pokličku památkové péče, alternativní kultury, kulturní politiky ČR, regionu a statutárního města Plzně a také evropských projektů s kulturním životem spojených. Široký záběr informací získají díky odborníkům, kteří se jim budou po oba dny věnovat – budou mezi nimi pracovníci Národního památkového ústavu např. kastelána kláštera Plasy, kurátorky Studijního depozitáře apod., projektový manažer projektu Plzeň 2015 či umělecký ředitel občanského sdružení Johan. 

 

Kultura a kulturní dědictví je téma workshopu v Plzni a Plasích – více mluvčí Národního památkového ústavu v Plzni David Růžička

Vložit na svůj web

V první části v budově Národního památkového ústavu v Plzni účastníci získají poznatky o vývoji oboru památkové péče, o tom jak funguje odborná organizace státní památkové péče a také jaký je legislativní rámec a praxe výkonu státní památkové péče.
V sídle občanského sdružení Johan na nádraží Jižní předměstí pak bude další program věnován informacím o alternativní kultuře. Účastníci workshopu se také dozví více o fungování nestátního neziskového sektoru, kulturní politice ČR a statutárního města Plzně a zúčastní se besedy o významu zisku prestižního titulu Evropské hlavní město kultury 2015 . 


Zítřejší část dvoudenního setkání se bude konat v areálu národní kulturní památky klášter Plasy. Součástí programu je prohlídka areálu bývalého cisterciáckého kláštera v doprovodu kastelána, který se zaměří především na informace o provozu, financování a také stavební a památkové obnově národní kulturní památky. Studenty zavede také do Studijního depozitáře mobilních fondů v areálu kláštera, který je běžné veřejnosti nepřístupný .
 

Autor:  Směna ČRo Plzeň
Pořad: Zprávy  |  Stanice: Plzeň
Čas vysílání: každý den v celou hodinu a 05:30, 06:30, 07:30  |  Délka pořadu: 4 minuty  
 

Nové články v rubrice

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Plzeňský kraj
  Od 23.11.2017 16:05 do 18:10; v ulici Klatovská v obci Plzeň; nehoda; havarované vozidlo, neprůjezdný pravý jízdní pruh; překážka na vozovce, průjezd se zvýšenou opatrností; havárie OA bez zranění.
  Od 23.11.2017 15:50 do 17:55; v ulici Doudlevecká v obci Plzeň; nehoda; 2 havarovaná vozidla; překážka na vozovce, průjezd se zvýšenou opatrností; DOD x OA bez zranění,
  Od 23.11.2017 15:50 do 24.11.2017 15:55; v ulici Domažlická v obci Koloveč okres Domažlice; Pozor! Olej na vozovce; očekávejte kluzkou vozovku

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace