Zpravodajství2. října  2017 v 07:33  

Fakultní nemocnice Plzeň dnes pořádá Den otevřených dveří Geriatrického oddělení

Fakultní nemocnice Plzeň pořádá Den otevřených dveří Geriatrického oddělení (ilustrační foto) - Foto: Tammy Cuff

Fakultní nemocnice Plzeň pořádá Den otevřených dveří Geriatrického oddělení (ilustrační foto)Foto: Tammy Cuff

Akce se koná u příležitosti Mezinárodního dne seniorů. Na návštěvníky kromě různých testovacích vyšetření čeká zajímavý program.

Během Dne otevřených dveří primářka Geriatrického oddělení Kateřina Soukupová, společně s vrchním ošetřovatelem Jaromírem Doležalem a dalšími zaměstnanci představí zájemcům celé pracoviště. Nabídnou konzultaci s lékaři nebo sociální pracovnicí o problematice péče o seniory, změří krevní tlak a tělesnou hmotnost. 

Účastníkům představí různé výživové doplňky, polohovací pomůcky potřebné pro péči o nemocné seniory a zajímavým doplňkem bude možnost vyzkoušet si testy hodnocení funkčních schopností a kognitivních funkcí. Součástí tohoto setkání bude i prezentace Městské policie Plzeň - Senior akademie, projekt Tísňová péče. 

Akce se koná u příležitosti Mezinárodního dne seniorů, který si svět připomíná od 1. října 1998. Jeho smyslem je poukázat na to, s čím vším se musí senioři potýkat a vyrovnat, upozorňuje na nutnost sociálního začlenění starších lidí i na mezigenerační solidaritu. Složení světové populace se totiž výrazně mění a téměř 700 milionů lidí je dnes ve věku 60 let a více. 

Geriatrické oddělení najdou zájemci ve Fakultní nemocnici v Plzni na Borech, v pavilonu číslo 7. Den otevřených dveří se koná na oddělení B ve druhém patře a potrvá od 14 hodin do 17 hodin. 

Pořad: Zprávy  |  Stanice: Plzeň
Čas vysílání: každý den v celou hodinu a 05:30, 06:30, 07:30  |  Délka pořadu: 4 minuty  
 

Nové články v rubrice

 • 23. února  2018 v 19:21     Audio  rubrika: Zpravodajství

  Lyžaři v Železné Rudě nemají kde parkovat

  Železnorudsko je plné lyžařů a taky aut. Lidé, kteří přijíždějí na lyže svým vozem, často nemají kde zaparkovat. A zatímco na Špičáku alespoň nějaká parkoviště jsou, přímo v Železné Rudě je s parkováním velký probl...

   
 • 23. února  2018 v 16:19     Audio  rubrika: Zpravodajství

  V synagoze v Hartmanicích se budou promítat filmy

  Synagoga v Hartmanicích na Klatovsku se promění na kinosál. Kulturní spolek Rašelina tam chce vždy jednu sobotu v měsíci pouštět filmy ze Zlatého fondu české kinematografie. Provní mohouu návštěvníci vidět už tuto ...

   
 • 23. února  2018 v 15:10       rubrika: Zpravodajství

  Plzeňský kraj zasáhla chřipková epidemie

  Lidí marodících s chřipkami a akutními respiračními infekcemi v Plzeňském kraji opět přibylo. Je jich už skoro deset tisíc. Nemocnost v rámci hejtmanství tak překročila hranici chřipkové epidemie.

   

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Plzeňský kraj
  Od 24.2.2018 18:55 do 25.2.2018 19:00; v ulici Rokycanská v obci Plzeň , délka 289m; Pozor! Olej na vozovce; rozlitý olej na vozovce, HZS na místo.
  Od 24.2.2018 18:45 do 20:50; na silnici 180 u obce Čeminy okres Plzeň-sever; nehoda; Střet OA se zvěří. PČR na místo.
  Od 24.2.2018 18:05 do 21:00; na silnici 229 u obce Kožlany okres Plzeň-sever; nehoda; vážná nehoda; Havárie OA přes svodidla do pole, se zraněním. IZS na místě.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace