Zpravodajství3. ledna  2018 v 12:23  

I letos přibydou nové cyklostezky. Vyčleněná částka na jejich stavby je rekordní

Plzeň chce letos investovat 64 milionů korun do budování několika nových úseků cyklostezek. A to jak ve městě, tak v jeho nejbližším okolí. Připraveno je kolem 15 projektů - Foto: Creative Commons CC0 1.0 Universal

Plzeň chce letos investovat 64 milionů korun do budování několika nových úseků cyklostezek. A to jak ve městě, tak v jeho nejbližším okolí. Připraveno je kolem 15 projektůFoto: Creative Commons CC0 1.0 Universal

Desítky milionů chce letos Plzeň investovat do budování několika nových úseků cyklostezek. A to nejen ve městě, ale i v jeho nejbližším okolí. Připraveno je kolem 15 projektů.

Budovat se mají oblíbené trasy greenways podél řek i část cyklostezky mířící z Plzně směrem do Brd. Její součástí bude cyklostezka mezi městskou částí Plzeň-Koterov a Starým Plzencem. 

Na tu získalo město z krajských dotací téměř čtyři miliony korun. Celá stavba přijde na víc než 24 milionů korun a většinu peněz by mělo město získat z dotace IROP. Cyklostezka využije rovinatou nivu Úslavy v jinak kopcovitém terénu, která zároveň poskytuje přírodní prostředí v okolním zastavěném prostoru. 

Na kole až do Paříže 

Nová cyklostezka vznikne v Plzni například podél železniční tratě v Lábkově ulici. Propojí dva už existující úseky ve čtvrti Skvrňany a navíc naváže na nejvýznamnější cykloturistickou tepnu kraje, cyklotrasu Paříž - Norimberk - Praha. Kromě toho také město letos plánuje například cyklostezku kolem zoologické zahrady, která se napojí na mostek přes Mži, další greenways podél řek nebo cyklostezku u Radbuzy v Liticích, která bude stát včetně nové lávky kolem 28 milionů korun. 

V Plzni je dnes přes 75 kilometrů stezek pro chodce a cyklisty se společným nebo rozděleným provozem. Plzeňský kraj dá letos na stavby, projekty a studie cyklostezek a cyklotras rekordních 64 milionů korun. Půlka částky půjde na stavby cyklostezek a zhruba polovina na vybudování prvního singltreku v kraji, tedy různě obtížných stezek pro terénní cyklistiku. Loni vyčlenil Plzeňský kraj 30 milionů, vyčerpala se zhruba polovina částky. 

Pořad: Zprávy  |  Stanice: Plzeň
Čas vysílání: každý den v celou hodinu a 05:30, 06:30, 07:30  |  Délka pořadu: 4 minuty  
 

Nové články v rubrice

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Plzeňský kraj
  Srážky: přeháňky, D5-77,8
  Srážky: sněžení, D5-136,2
  Srážky: přeháňky, D5-145,8

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace