Zpravodajství4. října  2017 v 10:03  

Integrovaná doprava Plzeňska se od nového roku rozšíří

Cestující v autobuse (ilustrační foto) - Foto: Nick Walker

Cestující v autobuse (ilustrační foto)Foto: Nick Walker

Od příštího roku bude integrovaná doprava Plzeňska nově zajíždět do 46 obcí. Rozšíří se především na sever do oblasti Kralovicka.

Důvodem rozšíření je hlavně to, že na trase Plzeň - Most začaly jezdit vlaky soukromého dopravce, který bude od nového roku provozovat i rychlíky objednávané Plzeňským krajem. Protože různí dopravci si na dané trase neuznávají navzájem jízdné, což cestující často kritizují, rozhodlo se vedení hejtmanství rozšířit oblast integrované dopravy právě tímto směrem. 

Nově se zapojí 37 obcí z Plzeňského kraje, 4 obce Středočeského, 3 Karlovarského a 2 Ústeckého kraje. V této oblasti budou platit podle tarifů slevy na jízdném a předplatné. 

Na cestující čeká i řada výhod a novinek 

Cestující veřejné dopravy se mohou těšit na různé výhody. Vedení kraje chce každoročně investovat do slev na jízdném 40 milionů korun. Budou se týkat předplatného i jednotlivého jízdného a budou platit i během letních prázdnin, což je také novinka. 

„S tím souvisí také zjednodušení odbavení jízdného a fungování systému Plzeňské karty, která bude takto rozšířená do celého kraje. Rozšíří se i počet míst, kde bude možné kartu získat. Budou to větší města, která jsou vzdálenější od Plzně. Například Domažlice, Horšovský Týn, Železná Ruda, Manětín nebo Kašperské Hory. Novinkou od nového roku bude také možnost pro studenty nahrát si potvrzení o studiu na tuto kartu. A to přímo ve škole, kde bude zařízení, které toto umožní, “ řekla mluvčí Plzeňského kraje Alena Marešová. 

Úplné pokrytí Plzeňského kraje tarifními zónami by mělo být dokončeno nejpozději v prosinci roku 2019. 

Pořad: Zprávy  |  Stanice: Plzeň
Čas vysílání: každý den v celou hodinu a 05:30, 06:30, 07:30  |  Délka pořadu: 4 minuty  
 

Nové články v rubrice

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Plzeňský kraj
  ulice Ruská, Plzeň 2-Slovany, uzavřeno, stavební práce, Od 23.12.2017 00:00 Do 31.01.2018 23:59, na místní komunikaci III. třídy C2811 Ruská, v Plzni - úplná uzavírka vozovky, v úseku u objektu číslo ...
  ulice Ruská, Plzeň 2-Slovany, uzavřeno, stavební práce, Od 23.12.2017 00:00 Do 31.01.2018 23:59, - úplná uzavírka vozovky, v úseku před objektem náměstí Milady Horákové číslo orientační 8 - vyblokování ...
  Od 15.12.2017 10:55 do 11:55; na silnici třídy I v obci Plzeň; Křižovatka ulice Lindauerova x U Prazdroje.; nehoda; 2 havarovaná vozidla; 2 x Oa bez zranění, únik provozních kapalin nehlášen.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace