Zpravodajství3. října  2017 v 12:00  

Na šumavské Modravě bude nové moderní infocentrum

Turisté na Šumavě budou mít k dispozici nové moderní infocentrum. Buduje ho konkrétně obec Modrava. Ilustrační foto - Foto: Rostislav Duršpek

Turisté na Šumavě budou mít k dispozici nové moderní infocentrum. Buduje ho konkrétně obec Modrava. Ilustrační fotoFoto: Rostislav Duršpek

Současné malé centrum, které je v budově obecního úřadu, už nevyhovuje mimo jiné z kapacitních důvodů. Tuto malou místnost totiž navštíví až 900 lidí denně.

Nové infocentrum bude v sousedství obecního úřadu a nabídne vyšší komfort pro návštěvníky. Bude tam mimo jiné vstupní vestibul, samostatné infocentrum, toalety, umývárna, prostor, kde se budou prezentovat regionální výrobky, před budovou vznikne i zastřešené zázemí s lavičkami a podobně. 

„Ve stávajícím informačním centru se tlačí lidi na jednom záchodě. V novém středisku budou větší a moderní WC. Hned za tím je sál, kde budeme vyrábět dokumentární filmy o přírodě,“ uvedl nezávislý starosta Modravy Antonín Schubert. 

Kromě promítání filmů se v tomto sále počítá i s přednáškami pro turisty, měla by tam vzniknout i stálá expozice, například o nedalekém nalezišti z mladší doby kamenné a podobě. 

Rekonstrukce by měla být hotová do listopadu a nové infocentrum by mělo začít sloužit do Vánoc. Přijde zhruba na 6 milionů korun. Většinu nákladů pokryla evropská dotace. Nové infocentrum tematicky naváže na bavorská infocentra, takže návštěvník v něm dostane ucelené informace z obou regionů.  

Pořad: Zprávy  |  Stanice: Plzeň
Čas vysílání: každý den v celou hodinu a 05:30, 06:30, 07:30  |  Délka pořadu: 4 minuty  
 

Nové články v rubrice

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Plzeňský kraj
  Srážky: přeháňky, D5-118,1
  Srážky: déšť, D5-112,4
  Od 22.10.2017 09:50 do 10:50; v ulici Náměstí v obci Merklín okres Plzeň-jih; nehoda; 2x OA, bez zranění, na místo PČR.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace