Německá firma chce u hranic postavit haly na výrobu vajec

V drůbežárně(ilustr. foto) - Foto: Jiřina Mužíková

V drůbežárně(ilustr. foto)Foto: Jiřina Mužíková

V Nemanicích na Domažlicku by měly do několika let vyrůst haly na výrobu vajec a chov kuřat. Zlepšila by se tak situace v obci s vysokou nezaměstnaností.

Tachovsko a Domažlicko mají v celém Plzeňském kraji největší nezaměstnanost a ztráta každého pracovního je citelně znát. Nejhorší situace je pak v nejmenších obcích, ke kterým patří i Nemanice s mírou nezaměstnanosti 23 procent, což přesahuje vysoko republikový či krajský průměr. Starosta Ivan Bartošek věří, že výrobna vajec by pomohla zmírnit počet lidí bez práce. 

 

Německá firma chce u hranic postavit haly na výrobu vajec. V jaké fázi se záměr nachází, popisuje starosta Nemanic Ivan Bartošek

Vložit na svůj web

Drůbežárnu v Nemanicích chce na pěti hektarovém obecním pozemku postavit německá firma. Má jít o investici za čtvrt miliardy korun. Původně tam měl jiný investor stavět sluneční elektrárnu, od záměru ale odstoupil. 

Autor:  Směna ČRo Plzeň
Pořad: Zprávy  |  Stanice: ČRo 6 (archivováno)
Čas vysílání: pořad jsme vysílali do února 2013  
 

Nové články v rubrice

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Plzeňský kraj
  Od 1.7.2015 17:05 do 19:10; v ulici Křížkova v obci Plzeň; nehoda; 2x OA bez zranění. PČR na místo.
  Od 1.7.2015 16:40 do 18:45; v ulici Přemyslova v obci Plzeň; Přemyslova x Kotkova v Plzni.; nehoda; Střet OA x TRAM bez zranění. PČR na místo.
  ulice Liliová, Plzeň 2-Slovany, Plzeň, uzavřeno, Od 02.07.2015 08:00 Do 05.07.2015 23:59, úplná uzavírka místní komunikace III. třídy C2504 Liliová, v úseku od křižovatky s ulicí Habrová až k pozemku ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2015 Český rozhlas