Zpravodajství11. srpna  2017 v 15:54  

Obliba tetování v Plzni roste

Obliba Čechů v pomalovaných tělech stále roste - Foto:  archiv Marka Sýkory

Obliba Čechů v pomalovaných tělech stále rosteFoto:  archiv Marka Sýkory

Kdo nemá tetování, není Čech, hop... Dala by se parafrázovat hláška fotbalových fanoušků. Obliba Čechů v pomalovaných tělech stále roste. Důkaz přinášejí právě letní měsíce. Lidé odhodí dlouhé rukávy i kalhoty, které vymění za šaty, šortky či krátké rukávy, a odhalí tak místa jindy skrytá. A pociťují to i některá tetovací studia v Plzni, kde mají klienty objednané i na několik měsíců dopředu.

V tetovacím salonu si nejprve klient zvolí motiv, který chce vytetovat. Je možné si ho vybrat z katalogu anebo si vymyslet vlastní. Každý tatér je ochotný klientovi pomoci a poradit nejen s motivem, ale i místem, a zda se k němu tetování hodí. Na domluvenou část těla poté předkreslí kontury vybraného obrázku a až potom začne precizní a detailní práce s jehlou. 

„Tetování je módní záležitost. Někdo to má jako doplněk či šperk. Pokrok je, že tetování už není bráno tak špatně jako dříve. Byl tady pán, který sloužil v cizinecké legii a chtěl vytetovat znak té legie, ve které byl. Je hezké když i starší generace k tomu přistupuje kladně," řekl tatér Marek Sýkora. 

Stejně jako u oblečení, účesu či jiných doplňků, existují i v tetování módní trendy. „Často to bývá podle toho, co má vytetované nějaká celebrita. Teď jsou hodně moderní hodiny a schody. Každý den člověk dělá něco jiného, nové motivy i směr. Jednou se dělá ornament, jindy realistika. Je to nádherná a kreativní práce,“ popsal Marek Sýkora s tím, že práce má stále dost. Klienti se k němu objednávají i několik měsíců dopředu. 

Jedna z prací Marka Sýkory - Foto:  archiv Marka Sýkory

Cena tetování se odvíjí od náročnosti i velikosti motivu a samozřejmě také doby, kterou nad ním tatér stráví. Za jednoduchá tetování může klient zaplatit několik stovek korun, za originální a náročné i pár desítek tisíc. 

Pořad: Zprávy  |  Stanice: Plzeň
Čas vysílání: každý den v celou hodinu a 05:30, 06:30, 07:30  |  Délka pořadu: 4 minuty  
 

Nové články v rubrice

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Plzeňský kraj
  Stav vozovky: nebezpečí námrazy, Gerlova Huť
  Od 16.12.2017 04:20 do 05:20; v ulici Rokycanská v obci Plzeň; křiž. s ul. Sousedská; nehoda; 2 havarovaná vozidla; 2 x OA bez zranění, únik provozních kapalin nehlášen.
  místní komunikace, náměstí Republiky, Horšovský Týn, okr. Domažlice, uzavřeno, Od 17.12.2017 08:00 Do 17.12.2017 20:00, Úplná uzavírka místních komunikací v Horšovském Týně na náměstí Republiky (horní ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace