Zpravodajství6. prosince  2017 v 14:25  

Plzeňské vánoční stromky si můžete ode dneška koupit u Košináře. Překvapí vás svou cenou

K mání jsou buď borovice lesní nebo stříbrné smrky - Foto: CC0 Public domain

K mání jsou buď borovice lesní nebo stříbrné smrkyFoto: CC0 Public domain

Je libo smrček nebo borovičku? Takový dotaz je ode dneška běžný na městských sádkách u rybníka Košinář v Plzni. Začal tam prodej vánočních stromků.

Všechny stromky pocházejí z městských lesů. Správa veřejného statku města Plzně je pěstuje speciálně pro tuto příležitost na čtyřech hektarech plantáží pod elektrickým vedením. 

Městští lesníci vždy vybírají k prodeji z pěti až šesti tisíc stromků zhruba tisícovku těch nejlépe rostlých. Letos jsou v nabídce jako obvykle borovice lesní a stříbrné smrky pichlavé. „O stromky je velký zájem. Mnoho lidí mimo jiné přitahuje nejen dobrá cena, ale i fakt, že jsou od prvovýrobce a jsou pěstovány na majetku města Plzně," uvedl Richard Havelka, vedoucí Úseku lesů zeleně a vodního hospodářství Správy veřejného statku města Plzně. 

Výběrové stromky stojí 350 korun a standardní 250 bez ohledu na druh a výšku. Většina stromků se pohybuje ve výškové hladině od 160 do dvou set centimetrů. 

Prodávat se budou každý den od 10 do 17 hodin včetně sobot a nedělí. Od soboty, 16. prosince se na stejném místě začnou prodávat i ryby vylovené z Drahotínského rybníka. Kilogram výběrového kapra vyjde na 80 korun. 

Pořad: Zprávy  |  Stanice: Plzeň
Čas vysílání: každý den v celou hodinu a 05:30, 06:30, 07:30  |  Délka pořadu: 4 minuty  
 

Nové články v rubrice

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Plzeňský kraj
  Srážky: sněžení, D5-145,8
  Srážky: sněžení, D5-96,8
  ulice Ruská, Plzeň 2-Slovany, uzavřeno, stavební práce, Od 23.12.2017 00:00 Do 31.01.2018 23:59, na místní komunikaci III. třídy C2811 Ruská, v Plzni - úplná uzavírka vozovky, v úseku u objektu číslo ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace