Zpravodajství14. září  2017 v 10:08  

Plzeňští učitelé se učí reagovat na krizové situace

Plzeňští učitelé se učí reagovat na krizové situace. Školením projdou pedagogové ze všech základních škol (ilustrační foto) - Foto:  ixdaseattle,  CC BY-NC 2.0

Plzeňští učitelé se učí reagovat na krizové situace. Školením projdou pedagogové ze všech základních škol (ilustrační foto)Foto:  ixdaseattle, CC BY-NC 2.0

Pedagogové a zaměstnanci plzeňských základních škol projdou během příštích dvou let speciálním školením. Naučí se, jak prakticky zvládat mimořádné a krizové situace.

Projekt společně zorganizovaly Odbor školství, mládeže a tělovýchovy a Odbor bezpečnosti a prevence kriminality Magistrátu města Plzně. Smyslem je preventivní příprava pedagogů na mimořádné události ve školách s ohledem na složitou mezinárodní bezpečnostní situaci. 

Školení má učitele naučit správně reagovat v případě krizových situací. Dozvědí se, ale taky si i vyzkoušejí, co dělat, když například do školy vtrhne ozbrojený člověk, když vznikne požár anebo dokonce výbuch. Nejde jen o teorii, projekt zahrnuje i praktický nácvik modelových situací. Účastníky školí jednotlivé složky Integrovaného záchranného systému, tedy policie, Hasičský záchranný sbor Plzeňského kraje a Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje, a to v hodinových blocích. 

První a zatím jediné školení se uskutečnilo 22. srpna na 21. základní škole a zúčastnilo se ho víc než šedesát pedagogů. Semináře se budou konat postupně přibližně jednou za měsíc a projdou jimi učitelé a zaměstnanci všech 26 základních škol v Plzni. Příští seminář se uskuteční 26. září v Bolevecké základní škole.  

Město ale připravuje i další opatření. Například postupně nainstaluje čtecí zařízení u vstupů do škol, které pomůže sledovat pohyb osob v budovách. Zároveň město chystá dokončení instalace kamerových systémů zaměřených na prostory před školami a současně magistrát usiluje o dotační podporu na bezpečnostní audity na všech základních školách v Plzni. 

Autor:  Kateřina Schmiedová, Jana Kosová
Pořad: Zprávy  |  Stanice: Plzeň
Čas vysílání: každý den v celou hodinu a 05:30, 06:30, 07:30  |  Délka pořadu: 4 minuty  
 

Nové články v rubrice

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Plzeňský kraj
  Srážky: sněžení, D5-136,2
  Srážky: sněžení, D5-145,8
  Od 17.1.2018 10:05 do 12:10; v ulici Prokopa Velikého v obci Domažlice; nehoda; probíhá vyšetřování nehody, nebezpečí; 2 x OA bez zranění

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace