Zpravodajství10. dubna  2017 v 13:50  

Psí útulek v obci Borovno je přeplněný. Zařízení může ihned nabídnout k osvojení 15 pejsků

Psí útulek v obci Borovno na jižním Plzeňsku je přeplněný. Zařízení může ihned nabídnout k osvojení 15 pejsků - Foto: Jiří Hošek

Psí útulek v obci Borovno na jižním Plzeňsku je přeplněný. Zařízení může ihned nabídnout k osvojení 15 pejskůFoto: Jiří Hošek

Útulek pro zatoulané, opuštěné a týrané psi v Borovně na jižním Plzeňsku je přeplněný. V současné době je tam o zhruba deset psů víc, než je jeho kapacita. Zařízení funguje dva roky a slouží pro celé jižní Plzeňsko. Často se ale do útulku dostanou i pejsci z větších vzdáleností. Provozovatelé teď usilovně hledají pro psy nové majitele.

Psí útulek v Borovně slouží jako víceúčelové zařízení, které se snaží psům poskytnout maximum, co je v jeho silách i kapacitních možnostech. Ovšem i ty mají své hranice. K dispozici mají vnitřní kotce a venkovní s výběhem. 

Útulek pro zatoulané, opuštěné a týrané psi v Borovně na jižním Plzeňsku funguje dva roky a slouží pro celé jižní Plzeňsko. Často se ale do útulku dostanou i pejsci z větších vzdáleností - Foto: Monika Zettlová

Útulek pro zatoulané, opuštěné a týrané psi v Borovně na jižním Plzeňsku funguje dva roky a slouží pro celé jižní Plzeňsko. Často se ale do útulku dostanou i pejsci z větších vzdálenostíFoto: Monika Zettlová

Momentálně je v zařízení kolem 30 psů, ačkoliv jeho kapacita činí zhruba o deset méně. K adopci je připraveno 15 pejsků. „Potřebujeme, aby pejsci, kteří jsou na to připravení a jsou příliš hodní a hezcí na to být v útulku, aby ten svůj domov našli. Bohužel tu máme i psy týrané. Teď k nám přišlo osm psů, kteří byli zabavení státem - žili v otřesných podmínkách. Většinou se jedná o mladé křížence malého vzrůstu, kteří dobře spolupracují. Dokonce už na čtyři máme adopci,“ říká Andrea Kolmanová ze spolku Storgé, která psí útulek vede. 

Vzhledem k tomu, že někteří psi mají složité a leckdy bolavé osudy, je zapotřebí i zde dodržovat řád a jistá pravidla. „Některé kotce jsou označené červeným fáborkem proto, že u nich není stoprocentní jistota, že by někoho nemohli pokousat. Je to hlavně kvůli studentům, kteří sem chodí na praxi a návštěvníkům, aby k nim nechodili,“ doplnila Kolmanová. 

S venčením pomáhají studenti církevní školy v Plzni, kteří hrátky se psy absolvují jako povinnou školní praxi. Mezi ně patří i Anna Brabcová a Amálie Čtveráková. Ty sem jezdí celý týden a v průměru v útulku stráví zhruba pět hodin denně. „Myslím si, že se jedná o dobrou věc a zároveň pomáháme zaměstnancům, aby to neměli tak těžké,“ dodává Amálie. 

Fotografie a informace o psech, které útulek nabízí k osvojení, najdou zájemci na internetových stránkách útulku pro psy v Borovně.  

Pořad: Zprávy  |  Stanice: Plzeň
Čas vysílání: každý den v celou hodinu a 05:30, 06:30, 07:30  |  Délka pořadu: 4 minuty  
 

Nové články v rubrice

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Plzeňský kraj
  Srážky: sněžení, D5-78,2
  Srážky: sněžení, D5-73,1
  Srážky: sněžení, D5-145,8

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace