Registr vozidel v Plzni už z pohledu motoristů funguje

Registr vozidel v Plzni - Foto: Lukáš Milota

Registr vozidel v PlzniFoto: Lukáš Milota

Přihlásíme nebo nepřihlásíme nové auto? - s takovou otázkou přicházeli i včera motoristé na registry vozidel. Nový systém je v provozu už tři týdny. Nejprve ale kolaboval, pak fungoval s chybami a došlo to tak daleko, že kvůli novému registru se rozhoupala židle pod ministrem dopravy Pavlem Dobešem ze strany LIDEM.

Jak zjistil redaktor Lukáš Milota - jde to, ale dře to. Připomeňme, že premiér Petr Nečas z ODS přišel minulý týden při opakovaných problémech registru s ultimátem. Tehdy řekl, že pokud v pátek registr nepůjde, nebude už Pavel Dobeš ministrem dopravy. V pátek registr fungoval, ale nešlo o zátěžový test, protože registračních míst je přes 200 a pátek není často úředním dnem, takže ta ostrá a ostře sledovaná zatěžkávací zkouška přišla až v pondělí ráno, zhruba v 8 hodin a 20 minut, tedy ve chvíli, kdy se do registru přihlásila většina úředníků v zemi. 

Registr přes tento kritický okamžik přešel bez větších problémů. Nepočítáme-li komplikace v Praze, Pardubicích nebo v Ostravě, kde došlo k dočasným lokálním výpadkům. Na registru v Plzni nebyly žádné zásadní problémy, jen za první dvě hodiny odbavili úředníci asi 100 motoristů, v čekárně bylo asi 20 lidí, protože ale běželo hodně přepážek, tak odbavení bylo průběžné, lidé čekali zhruba dvacet minut. 

Znamená to, že po třech týdnech různých peripetií už registr vozidel v Plzni funguje. V Plzni došlo sice k výpadku kolem 10. hodiny, ale ten trval tři minuty a pak se úředníci zase bez problémů přihlásili. Úředníci vyřídí všechny běžné záležitosti a úkony, přihlásí, odhlásí auto atd. a tak někdo možná řekne, spouštění nového registru byl sice dlouhý a nervy drásající příběh, ale má šťastný konec. 

Z pohledu motoristů je v Plzni vše bez potíží, téměř všechno totiž už na rozdíl od minulých týdnů vyřídí, v komunikaci registru s ostatními úřady ale prý ještě zůstávají problémy. Podle Jana Vavříka, vedoucího registru vozidel na Koterovské třídě se bude muset postupně dodělat to, co nyní nejde, což bude spousta údajů a dodatečných kroků. 

Autor:  Lukáš Milota
Pořad: Zprávy  |  Stanice: Plzeň
Čas vysílání: každý den v celou hodinu a 05:30, 06:30, 07:30  |  Délka pořadu: 4 minuty  
 

Nové články v rubrice

 • 16. října  2017 v 12:15     Audio  rubrika: Zpravodajství

  V Plzni zítra začíná festival Můj život se strachem

  Jde o 6. ročník akce, která návštěvníkům zprostředkovává vybraná sociální témata pomocí kulturních zážitků. V minulých letech to bylo například stáří, HIV pozitivita, závislosti nebo rodina. Letos je ústředním tématem...

   
 • 16. října  2017 v 09:42     Audio  rubrika: Zpravodajství

  S aplikací Moje plzeňská jízdenka jezdíte levněji

  Koupit si jízdenku na městskou hromadnou dopravu pomocí aplikace v mobilu už není žádné sci-fi, ale realita v Plzni. Až do března navíc cestující, kteří takto v MHD zaplatí, mohou ušetřit.

   
 • 13. října  2017 v 16:51     Audio  rubrika: Zpravodajství

  Sparta v Plzni chutná

  Po čtyřiceti letech se znovu vyrábí bonbony s logem fotbalové Sparty. Mají dvě ovocné příchutě a chutnají i mladým plzeňským fotbalistům.

   

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Plzeňský kraj
  Srážky: přeháňky, D5-96,8
  Od 17.10.2017 05:55 do 07:00; D5 - 115.9km na trase Rozvadov - Praha; porouchané vozidlo, očekávejte zdržení; pro poruchu odstavené vozidlo v odstavném pruhu.
  D5, mezi km 91.4 a 92, ve směru Rozvadov, práce na silnici, pravý jízdní pruh uzavřen, Od 17.10.2017 07:30 Do 17.10.2017 16:30, , údržba a opravy vozovek CB, zdroj: ŘSD

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace