Zpravodajství18. září  2017 v 16:43  

Sokolové lidem otevírají zdarma své tělocvičny i hřiště

Zadarmo budou tento týden otevřené mnohé tělocvičny a hřiště Sokolů v našem kraji. Česká obec sokolská totiž pořádá sportovní týden nazvaný Spolu v pohybu. Zájemci mají možnost vyzkoušet, co všechno Sokolové nabízejí. Ilustrační foto - Foto: Jana Káninská

Zadarmo budou tento týden otevřené mnohé tělocvičny a hřiště Sokolů v našem kraji. Česká obec sokolská totiž pořádá sportovní týden nazvaný Spolu v pohybu. Zájemci mají možnost vyzkoušet, co všechno Sokolové nabízejí. Ilustrační fotoFoto: Jana Káninská

Česká obec sokolská pořádá sportovní týden, sokolové v Plzeňském kraji zpřístupní mnohé tělocvičny i hřiště a zvou zájemce na návštěvu.

Zadarmo budou tento týden otevřené mnohé tělocvičny a hřiště sokolů v Plzeňském kraji. Česká obec sokolská totiž pořádá sportovní týden nazvaný Spolu v pohybu a zájemci mají možnost se podívat, co všechno sokolové nabízejí a hned si to také mohou vyzkoušet. 

Do akce jsou zapojené všechny župy. Jednou z nich je i župa v Přešticích na Plzeňsku. V typické české sokolovně postavené téměř před 100 lety pobíhá skupinka chlapců. Někdo šplhá po laně, po tyči, tady někdo visí v kruzích a sem tam si někdo střelí salto. 

Program sportovního týdne sokolů, sokolíků a široké veřejnosti nazvaného Spolu v pohybu vyvrcholí v pátek 22. září Nocí sokoloven, kdy se otevřou všechny sokolovny v České republice. Další informace jsou na webu České obce sokolské.

„Gymnastika je všestranný sport, ti kluci musí prokázat dovednosti a procvičit všechny svalové partie a tam potřebují prostě určitou silovou výbavu a to někdy nemají," hodnotila mladé cvičence učitelka Naďa Květoňová. 

Týdenní program vyvrcholí páteční Nocí sokoloven 

Učitelé a trenéři nedělají rozdíly, posílit se tady snaží všechny děti z Přeštic bez ohledu na to, jestli se jedná o sokolíky nebo členy jiných složek. Cílem je všestranný rozvoj těla i ducha. 

„Jednak mě to baví a mám radost z toho, když ti kluci, aspoň pár jich něco umí, něco se naučí. To je taková sokolská všestrannost. Snažím se, kotoul jim ukážu samozřejmě, ale hrazda a kruhy to už je horší" vysvětlil svoji motivaci trenér Josef Hrabě, který se stal členem Sokola už před 65 lety. 

Autor:  Kateřina Schmiedová, Ľubomír Smatana  (ľsm)
Pořad: Zprávy  |  Stanice: Plzeň
Čas vysílání: každý den v celou hodinu a 05:30, 06:30, 07:30  |  Délka pořadu: 4 minuty  
 

Nové články v rubrice

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Plzeňský kraj
  Od 17.10.2017 18:50 do 19:50; v ulici K Dráze v obci Plzeň; nehoda; 2 havarovaná vozidla; překážka na vozovce, průjezd se zvýšenou opatrností; 2 x OA bez zranění, únik chladící kapaliny. Na místě HZS ...
  Srážky: přeháňky, D5-78,2
  Od 17.10.2017 18:35 do 19:35; v ulici Macháčkova v obci Plzeň; u domu čp. 35; nehoda; probíhá vyšetřování nehody; OA x chodec se zraněním. Na místě PČR a ZZS

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace