Zpravodajství29. září  2017 v 16:00  

Tento víkend nabízí na západě Čech řadu zajímavých akcí

Hrad Velhartice - Foto: Pavel Halla

Hrad VelharticeFoto: Pavel Halla

Den Šumavy, hrátky v zoologické zahradě nebo mariánskolázeňský Den železnice a mnoho dalších. I tak si mohou lidé zpestřit nadcházející víkend.

Poslední šanci letos prozkoumat některé krásy Šumavy mají zájemci právě tento víkend, po něm se totiž řada míst na zimu uzavírá. Za návštěvu jistě stojí například rozhledna na Poledníku.  

To samé platí pro sezónní informační střediska Idina Pila, Březník a Rokyta. Má-li někdo navštívit Soví voliéry v Borových Ladách, tak může v sobotu nebo v neděli vždy od 9 do 17 hodin. Pak až za rok. 

Další zajímavou akcí na Šumavě je „Historie všemi smysly“, kterou si vychutnají všichni ti, kteří se vyšplhají na královský hrad Kašperk. Odměnou za tu námahu bude ukázka pečení chleba v replice středověké pece, středověká hudba, divadlo, astronomie, bylinkářství ve středověku nebo Workshop středověkých účesů. A ještě jednou Šumava - tentokrát Velhartice a víkendové divadelní prohlídky nazvané: Buškova číše s výraznou chutí Francie. 

Podzimní hraní nabídne plzeňská zoo, kde na všechny čeká zvířecí sobota už tradičně spojená s velkým srazem plyšových zvířátek. Kdo je ukáže u pokladny, dostane 20 procentní slevu na vstupné. Sraz plyšáků je ve 14:30 hodin před žirafím výběhem. Na tom samém místě bude také porota, která vybere ta nejlepší a nejplyšovější zvířátka. 

Nudit se nebudete ani v Karlovarském kraji 

Region nabízí na sobotu hned několik zajímavých akcí. Třeba v Chodově se koná tradiční Život ve vodě. Což je největší setkání akvaristů na západě Čech. A to od 9:30 do 12 hodin. V Mariánských Lázních se zase bude slavit regionální Den železnice. Pochopitelně na nádraží, kam dorazí z Karlových Varů speciální vlak tažený parní lokomotivou. Po městě budou také jezdit historické vozy MHD. 

Milovníci knih si přijdou na své v Chebu při Knihobraní. Od 10 do 17 hodin v Chebském muzeu nabídne setkání s autory, autogramiády, prezentace knížek i výtvarné dílny. 

Autor:  Jan Markup, Kateřina Jiřincová
Pořad: Zprávy  |  Stanice: Plzeň
Čas vysílání: každý den v celou hodinu a 05:30, 06:30, 07:30  |  Délka pořadu: 4 minuty  
 

Nové články v rubrice

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Plzeňský kraj
  Od 18.12.2017 15:50 do 18:55; v ulici Otýlie Beníškové v obci Plzeň; nehoda nákladního vozidla; tvorba kolon vozidel; NA x OA bez zranění. PČR na místo.
  Od 18.12.2017 15:30 do 17:35; v ulici Doudlevecká v obci Plzeň; nehoda; 3 havarovaná vozidla; 3 x OA bez zranění. PČR na místo.
  Od 18.12.2017 15:25 do 17:30; na silnici 26 v obci Plzeň; nehoda; 2 havarovaná vozidla; 2 x OA bez zranění. PČR na místo.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace