Zpravodajství13. února  2018 v 16:20  

V Janovicích nad Úhlavou připravují kompletní rekonstrukci koupaliště

V Janovicích nad Úhlavou připravují kompletní rekonstrukci koupaliště. Zmodernizovaný bazén využijí návštěvníci v příštím roce - Foto: Olga Štrejbarová

V Janovicích nad Úhlavou připravují kompletní rekonstrukci koupaliště. Zmodernizovaný bazén využijí návštěvníci v příštím roceFoto: Olga Štrejbarová

O tom, že je třeba nevyhovující plavecký areál vylepšit, se ve městě mluví minimálně osm let. Do března bude hotova projektová dokumentace a rekonstrukce začne v létě.

Rekonstrukce zahrnuje výměnu nové plastové folie, nový čistící systém a počítá se například i s novými šatnami nebo technickým zázemím u budovy s bufetem. Opravy budou podle odhadů stát zhruba 11 milionů korun a město je uhradí z vlastního rozpočtu. 

V areálu je momentálně brouzdaliště a bazén o rozměrech 50 x 20 metrů. Tato velikost zůstane v podstatě zachována. Co se ale podstatně změní, je hloubka toho bazénu, teď je hluboký až 3,5 metru, nově se ta hloubka zmenší, aby byl vhodný i pro neplavce. 

Nové koupaliště bude čištěné moderní přírodní metodou, i když nepůjde o tradiční biotop. U toho je totiž potřeba velké plochy pro čistící rostliny, zatímco metoda, kterou v Janovicích použijí, prý není na prostor tak náročná. A je to vcelku novinka, která by měla být v porovnání s ostatními metodami i méně nákladná. V každém případě je to přírodní způsob filtrace bez použití chemikálií. 

Do března by měla být hotová projektová dokumentace a samotná stavba začne v létě. Zmodernizovaný bazén bude návštěvníkům k dispozici v příštím roce. 

Pořad: Zprávy  |  Stanice: Plzeň
Čas vysílání: každý den v celou hodinu a 05:30, 06:30, 07:30  |  Délka pořadu: 4 minuty  
 

Nové články v rubrice

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Plzeňský kraj
  Srážky: sněžení, D5-136,2
  Od 22.2.2018 08:50 do 10:55; v ulici Budilovo náměstí v obci Plzeň; křižovatka s Klatovskou třídou; nehoda; 2 havarovaná vozidla; překážka na vozovce, průjezd se zvýšenou opatrností; 2 x OA bez zraně ...
  Od 22.2.2018 08:50 do 10:55; na silnici 145 u obce Kašperské Hory okres Klatovy; nehoda; 2 havarovaná vozidla; bez zranění.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace