Zpravodajství22. září  2017 v 16:01  

V Plzni se otevírá Akademie umění a kultury vzdělávání III. věku, první svého druhu v kraji

Ilustrační foto - Foto: Steve Bidmead

Ilustrační fotoFoto: Steve Bidmead

Už 25 let v Plzni s úspěchem působí Univerzita třetího věku Západočeské univerzity, Akademii třetího věku nabízí plzeňský TOTEM. Teď je doplní umělecká akademie pro seniory při ZUŠ Terezie Brzkové.

Zájemci o tříleté studium mají na výběr ze čtyř oborů – hudebního, tanečního, výtvarného a literárně-dramatického. Přihlásit se mohou senioři od 55 let věku. Za semestr zaplatí 500 Kč, pro posluchače od 70 let bude studium bezplatné. Termín podání přihlášek na ZUŠ Terezie Brzkové v Plzni-Skvrňanech je do konce září. 

Akademii umění a kultury vzdělávání III. věku v Plzni finančně zaštítil Plzeňský kraj, jejími patrony se stali operní pěvkyně Eva Urbanová, náměstkyně plzeňského hejtmana Ivana Bartošová a hudební skladatel a producent Zdeněk Barták. 

Přihláška ke studiu najdete zde

„Myšlenka umělecké akademie pro seniory vznikla na ZUŠ v Praze-Hostivaři, postupně se přidaly další pražské ZUŠ a několik i v Jihočeském kraji. My jsme první v Plzeňském kraji, kdo akademii otevírá,“ říká Petra Vlčková, zástupkyně ZUŠ Terezie Brzkové. 

Na plzeňské akademii budou vyučovat učitelé ZUŠ Terezie Brzkové plus specializovaní lektoři z oblasti celoživotního vzdělávání. Seniory nebudou vůbec zkoušet, ani přijímací talentové zkoušky se nekonají. „Primárně jde o radost a uspokojení posluchačů ve zralém věku,“ vysvětluje Petra Vlčková. 

Studium bude zahájeno imatrikulací 10. října od 18:00 v Domě hudby v Plzni a zakončeno slavnostní promocí s předáním absolventského listu. Mottem Akademie umění a kultury vzdělávání III. věku v Plzni je myšlenka spisovatele Jiřího Muchy: „Umění vyvolává přání uskutečnit sen. Dává důvěru, že ten sen uskutečnitelný je.“ 

Pořad: Zprávy  |  Stanice: Plzeň
Čas vysílání: každý den v celou hodinu a 05:30, 06:30, 07:30  |  Délka pořadu: 4 minuty  
 

Nové články v rubrice

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Plzeňský kraj
  Srážky: sněžení, D5-84,5
  silnice I/27, část obce Kozí, v katastru obce Běšiny, okr. Klatovy, stavební práce, levý jízdní pruh uzavřen, Od 27.02.2018 10:00 Do 09.03.2018 23:59, uzavírka (částečná) silnice I/27 (v extravilánu), ...
  Od 27.2.2018 07:00 do 9.3.2018 19:00; na silnici 27 u obce Běšiny okres Klatovy , délka 1.5km; práce na silnici; jeden jízdní pruh uzavřen

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace