Zpravodajství23. října  2013 v 20:13  

V Sušici se utkali kadeřničtí učni o nejlepší vytvořený účes

V Sušici se utkali kadeřničtí učni o nejlepší vytvořený účes - Foto: Jitka Englová

V Sušici se utkali kadeřničtí učni o nejlepší vytvořený účesFoto: Jitka Englová

Sušice dnes hostila kadeřnickou soutěž GLAMOUR Kouzlo krásy 2013, která byla určena učňům kadeřnického řemesla z celé republiky. Ti se letos utkali už po deváté. Letošním tématem byl účes ve stylu 30. let.

Do Sušice dnes přijelo 11 týmů z devíti škol například z Domažlic, Plzně, Strakonic, Kadaně a dalších. Soutěžilo se v týmech, ve kterých vždy byli dva kadeřníci, model a modelka, a úkolem bylo zhotovit během hodiny a půl originální dámský a pánský účes na ples. 

Některé týmy se na soutěž prý připravovaly i dva měsíce, další třeba dva týdny. Inspiraci čerpaly v dobových časopisech, starých filmech a jeden tým prý vycházel i ze seriálu Četnické humoresky. Modelky nastoupily v róbách, s rozpuštěnými vlasy bez jakékoli předchozí ondulace, ale už byly nalíčené, ostříhané a nabarvené a před porotou už vznikal jen ten samotný účes.  

Naopak pánové byli stříháni teprve na pódiu. Před střihem museli mít vlasy dlouhé minimálně sedm centimetrů u uší a dva centimetry na krku. Kadeřníci v týmu si mohli pomáhat, naproti tomu modelové do účesu zasahovat nesměli. Mohli jen podávat pomůcky. 

Většina kadeřníků potvrdila, že modely hledali mezi svými spolužáky a známými, ale jednoduché to prý nebylo. Modelové se totiž musí také tematicky obléct, dívky nalíčit a na závěr se musí předvést před porotou a diváky, a to je právě to, co je ne každý ochoten podstoupit. 

Naopak ti, kteří neodmítli, si prý chtěli vyzkoušet, jak by jim slušely účesy a oblečení 30. let. Při výběru doplňků nezapomněli ani na takové detaily jako dlouhé cigaretové špičky nebo rukavičky. 

Mimořádnou cenu poroty získal tým z plzeňské integrované školy živnostenské, třetí a druhé místo putovalo do Kadaně a vítězem celé soutěže se stal tým ze Stodu na Domažlicku. 

Autor:  Jitka Englová

Nové články v rubrice

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Plzeňský kraj
  Od 21.2.2018 15:40 do 16:40; v ulici Americká v obci Tachov; u domu čp. 278 v ul. Americká.; nehoda; 2 havarovaná vozidla; DN 2 x OA bez zranění, únik provozních kapalin nehlášen, místo průjezdné.
  Od 21.2.2018 15:25 do 16:25; na silnici 18032 u obce Útušice okres Plzeň-jih; Na začátku Útušic ve směru od Radobyčic.; nehoda; 2 havarovaná vozidla; DN 2 x OA bez zranění, únik provozních kapalin ne ...
  D5, mezi km 79.8 a 79.6, ve směru Praha, omezení, Od 21.02.2018 15:05 Do 20.03.2018 23:59, omezení rychlosti na 80 km/h, z důvodu poškození svodidel po dopravní nehodě

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace