Zpravodajství3. ledna  2018 v 07:28  

Začíná dobročinná Tříkrálová sbírka

Po celém Česku začíná postupně Tříkrálová sbírka. Tisíce koledníků se vydávají do ulic a domácností aby potěšili lidi koledou a zároveň získali prostředky na charitní projekty, které pomáhají potřebným doma i v zahraničí - Foto: Filip Jandourek

Po celém Česku začíná postupně Tříkrálová sbírka. Tisíce koledníků se vydávají do ulic a domácností aby potěšili lidi koledou a zároveň získali prostředky na charitní projekty, které pomáhají potřebným doma i v zahraničíFoto: Filip Jandourek

Po celém Česku začíná postupně Tříkrálová sbírka. Tisíce koledníků se vydávají do ulic a domácností aby potěšili lidi koledou a zároveň získali prostředky na charitní projekty, které pomáhají potřebným doma i v zahraničí

Lidé můžou přispět do zapečetěných kasiček, zasláním dárcovské SMS nebo převodem na účet. Většinu vybraných peněz, téměř dvě třetiny, využije Charita přímo v regionech, kde byly vybrány. 

V Plzni dnes Tříkrálovou sbírku oficiálně zahájí emeritní biskup František Radkovský. „Od 16 hodin v mázhauzu plzeňské radnice proběhne tradiční setkání s biskupem. Přijdou tam naši koledníci i Tři králové. Potom proběhne projížďka po náměstí s pivovarskými koňmi a nakonec bude v katedrále svatého Bartoloměje požehnání Tří králů a rozeslání koledníků v Plzni a jejím okolí,“ potvrdil ředitel Diecézní charity Plzeň, Jiří Lodr. 

Tradiční žehnání koledníkům Tříkrálové sbírky bude na různých místech pokračovat až do konce týdne. Zítra v Klatovech, v pátek v Chebu a v sobotu v Hostouni a v Domažlicích. 

Jak poznat pravé Tři krále? 

Sbírka má ustálená pravidla, vedoucím skupinky, která nese pokladničku, musí být dospělá osoba vybavená průkazem koledníka. Současně s průkazkou se vedoucí prokazují i občanským průkazem. Číslo průkazky musí odpovídat číslu zapečetěné pokladničky. 

Do ulic obcí a měst po celé republice vychází více než 14 tisíc kolednických skupinek. Sbírka potrvá až do 14. ledna. 

Pořad: Zprávy  |  Stanice: Plzeň
Čas vysílání: každý den v celou hodinu a 05:30, 06:30, 07:30  |  Délka pořadu: 4 minuty  
 

Nové články v rubrice

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Plzeňský kraj
  Od 20.1.2018 23:10 do 21.1.2018 01:15; na silnici 191 u obce Klatovy; nehoda; havarované vozidlo; neprůjezdná komunikace; havárie OA do svodidel, bez zranění.
  Srážky: sněžení, D5-77,8
  Srážky: sněžení, D5-73,1

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace