Zpravodajství9. února  2018 v 09:11  

Zimní střediska na západě Čech nabízejí lyžařům dobré podmínky

Milovníkům zimních sportů počasí v těchto dnech přeje. Dobré podmínky panují na horách v celých západních Čechách - Foto:  Pexels

Milovníkům zimních sportů počasí v těchto dnech přeje. Dobré podmínky panují na horách v celých západních ČecháchFoto:  Pexels

Milovníkům zimních sportů počasí v těchto dnech přeje. Na Šumavě ochlazení a další sněžení ještě vylepšily podmínky na sjezdovkách, průběžně se upravují také stopy pro běžkaře a v hlavním zimním středisku kraje, v Železné Rudě a okolí, jsou v provozu všechny větší areály.

Podle železnorudského informačního centra jsou v provozu areály Špičák, Nad Nádražím - Belveder, Alpalouka, Samoty, Weissova louka, Godlhof i Debrník a jezdí lanovka i vlek na Pancíř. V největším areálu v kraji Ski&Bike Špičák připadlo až deset centimetrů prašanu a v průměru je na sjezdovkách stále 70 centimetrů sněhu. Bez větších front se lyžuje na lanovce i na všech ostatních vlecích. V areálu Nad Nádražím je kolem 60 centimetrů sněhu, podobně jako v dalším šumavském areálu v Kašperských Horách. 

A zatímco ve vyšších polohách Šumavy jsou sjezdovky v provozu, kvůli nedostatku sněhu se v zimní sezoně vůbec nerozjely vleky v Kocourově u Klatov, v Sádku na Domažlicku nebo v Nýrsku na Šumavě. 

Běžecké stopy na Šumavě se průběžně upravují. V okolí Prášil leží až 170 centimetrů sněhu a kolem Horské Kvildy nebo Modravy je kolem 70 centimetrů sněhu. 

Mrazivé počasí přeje i Krušným horám  

Sjezdovky jsou ve vynikajícím stavu a pokrývá je 70 až 130 centimetrů sněhu. Klínovec nabízí lyžařům přes 18 kilometrů sjezdovek, včetně možnosti freeridového lyžování. Další sjezdovky se otevřely na Plešivci, lyžovat je tam možné na víc než sedmi kilometrech svahů a kompletně v provozu jsou taky všechny areály na Božím Daru. Klínovec kromě toho během února nabízí každý den večerní lyžování na vleku F. 

V provozu je mimo jiné opět lanovka ve skiareálu Bublava, na které provozovatelé opravili následky podzimní vichřice. Kromě sjezdovek a běžeckých tras tam můžou lidé využít například také snowtubing nebo snowparky pro akrobatické lyžování. Lyžuje se i v dalších areálech, jako jsou Potůčky, Pernink nebo skiareál Mariánky. 

Desítky kilometrů upravených tras čekají v těchto dnech v Krušných horách i na běžkaře. 

Pořad: Zprávy  |  Stanice: Plzeň
Čas vysílání: každý den v celou hodinu a 05:30, 06:30, 07:30  |  Délka pořadu: 4 minuty  
 

Nové články v rubrice

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Plzeňský kraj
  Stav vozovky: nebezpečí námrazy, Gerlova Huť
  Od 18.2.2018 12:15 do 19.2.2018 12:20; na silnici 22 v obcích Domažlice, Zahořany, Spáňov a Kout na Šumavě okres Domažlice , délka 6km; Pozor! Olej na vozovce
  Od 17.2.2018 10:45 do 19.2.2018 10:00; v ulici Rokycanská v obci Plzeň; Křižovatka Rokycanská x Jateční ve všech směrech.; porucha světelné signalizace

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace